Влада Харкова просить держкомісію з екології закрити «Коксохім» (відео)

Сьогодні в Харкові відбулося засідання міської комісії з надзвичайних ситуацій, повністю присвячене роботі ТОВ «Коксовий завод «Новомет». За підсумками прийняли звернення до вищих інстанцій. З відповідною заявою виступив Ігор Терехов.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Терехова в Telegram.

«В історії з «Коксохімом» пора ставити крапку. Керівництву та власникам заводу глибоко плювати не тільки на те, що дихати викидами підприємства смертельно небезпечно. Їм плювати і на власні обіцянки виправити ситуацію. Завод щодня чорним отруйним димом отруює весь Харків», — йдеться в повідомленні.

Секретар міської ради відзначив, що місто вичерпало всі можливості вирішити проблему «по-хорошому» і тепер залишилися тільки крайні заходи.

«Сьогодні я зробив останній крок, зробити який дозволяє законодавство. Я підписав звернення Харківської комісії з питань екологічної та техногенної безпеки до відповідної державної КТЕБ з вимогою заборонити роботу підприємства. Заборонити доти, поки його власники не обладнають «Коксохім» сучасними фільтрами», — заявив Терехов і висловив упевненість в тому, що держкомісія візьме сторону харків’ян.

Як повідомляв Харків Times, вранці 15 січня активісти провели чергову акцію протесту – пікет і автопробіг, вимагаючи припинити роботу підприємства коксовий завод «Новомет» (колишній «Коксохім») у Харкові.

У грудні 2020 року Харківський окружний адміністративний суд частково задовольнив позов Держекоінспекції та ухвалив зупинити роботу заводу до отримання ним дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря. Але не припиняти всю його господарську діяльність, оскільки такий захід реагування не передбачений відповідним законом.

На початку грудня 2020 року понад 25 тисяч харків’ян, що задихаються від регулярних викидів заводу «Коксохім», підписали петицію на ім’я президента з проханням вжити невідкладних дії щодо обмеження або припинення роботи цього та низки інших харківських підприємств, що також отруюють навколишнє середовище. Президент Володимир Зеленський у відповідь звернувся до прем’єр-міністра Дениса Шмигаля з пропозицією «вжити заходів для посилення контролю».

У вересні 2020 року голова Державної екологічної інспекції України Андрій Мальований назвав «мізерним» штраф розміром у 272 гривні, нарахований Харківському коксовому заводу за забруднення повітря, та заявив, що інспекція підраховує завдані підприємством збитки й готує позов до суду з вимогою закриття «Коксохіму».

На сесії 24 лютого Харківська міськрада звернулася до Президента та Прем’єр-міністра з проханням взяти під особистий контроль ситуацію із забрудненням повітря ТОВ «Коксовий завод «Новомет» і дати доручення відповідним установам вжити необхідних заходів.