Харків залишився без телевежі (фото)

Фото: Харків Times

Харківська телевежа, що знаходиться у лісі біля житлового масиву Павлове Поле, зруйнована російською ракетою 22 квітня.

Про це повідомив кореспондент Харків Times з міста події.

За попередніми даними обласної прокуратури, ворог здійснив повітряну атаку ракетою Х-59.

Верхня частина башти впала частково в ліс, проломивши паркан телерадіопередавального центру.

Відео влучання ракети в башту та фото зруйнованої телевежі з’явилися у соціальних мережах вже через кілька хвилин.

Руйнування телевежі у Харкові прокоментував у вечірньому зверненні президент Володимир Зеленський. «Російські терористи знов вдарили по Харкову – по телевишці. Очевидне залякування, щоб терор був помітний усьому місту і щоб спробувати обмежити Харків у звʼязку та доступі до інформації. Зараз триває робота над відновленням сигналу», – сказав він.

“Атака на телевежу в Харкові є частиною систематичної широкомасштабної кампанії проти українського цивільного населення, яку веде Росія. Зруйнування телевежі є воєнним злочином як згідно з українським законодавством, так і згідно з міжнародним гуманітарним правом. Цивільні об’єкти, такі як телевежі, мають абсолютний захист і не можуть бути законною мішенню в збройному конфлікті. Ми вимагаємо ретельного розслідування та відповідної реакції від міжнародної спільноти”, – заявила директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк.

Телевізійна вежа висотою 240,7 м була найвищою спорудою на території міста і п’ятою за висотою телевежею в Україні. З відмітки 140 м і до вершини башту змонтували з тринадцяти 10-тонних блоків за допомогою вантажних вертольотів. Поруч з баштою знаходиться технічна будівля телерадіопередавального центру, вона залишилася неушкодженою. Комплекс був запущений в експлуатацію 12 грудня 1981 р. З його запуском припинилася трансляція програм телебачення з телевежі Держпрому висотою 45 м (разом з висотою будівлі верхня точка – 108 метрів), з якої вона велася з 1954 р. В той час існували плани побудови поруч з вежею також сучасного студійно-апаратного комплексу обласного телебачення, але вони залишилися нереалізованими.

Як повідомляв Харків Times, 22 квітня протягом години росіяни вдарили по Харкову та кількох населених пунктах області.

Пізніше у Telegram начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова з’явилося повідомлення, що російським обстрілом був пошкоджений «об’єкт телевізійної інфраструктури» в Харкові. На щастя, від російського удару не постраждали люди.