Харківські детективи викрили запорізьких шахраїв, які вкрали у харків’янина 700 тисяч гривень

Харківські поліцейські припинили діяльність шахрайського сall-центру з місячним оборотом в три мільйони гривень. Зокрема встановлено, що оператори call-центру вивудили в одного з потерпілих майже 700 тис. грн після покупки їм лише оздоровчого пояса.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Нацполіцї області.

Зловмисники орендували приміщення в Запоріжжі, де працювали 15 осіб. Вони представлялися співробітниками виконавчої служби, державного казначейства або банківських установ. Сфера їхньої «діяльності» поширювалася як на територію України, так і на сусідні країни.

Зокрема встановлено, що оператори call-центру вивудили в одного з потерпілих майже 700 тис. грн після покупки лише оздоровчого пояса.

Викрили шахрайську схему із заволодіння коштами громадян і припинили діяльність сall-центру оперативники управління стратегічних розслідувань в Харківській області спільно з детективами слідчого управління обласної поліції.

За даними слідства, організував діяльність центру 32-річний мешканець Запоріжжя. Його підлеглі — 15 осіб у віці від 28 до 49 років, — представляючись співробітниками виконавчої служби, державного казначейства або банківських установ, отримували персональні дані фізичних осіб про банківські картки та рахунки — реквізити та CVV-код. Для цього вони використовували психологічні методи впливу і діяли за підготовленою інструкцією. Також користувалися програмою заміни телефонного номера, щоб замаскувати свою діяльність. Клієнтські бази даних зловмисники скуповували в DarkNet.

Отримані шахрайським шляхом кошти переводили на електронні гаманці, картки підконтрольних осіб, а також у криптовалюту, а в подальшому конвертували у готівку на території України.

За результатами проведення санкціонованих обшуків вилучено «чорнові» записи, 55 мобільних телефонів, більше 100 сім-карт операторів мобільного зв’язку та банківські картки.

Вирішується питання про затримання організатора та його спільників і повідомлення їм про підозру за ч. 4 ст. 190 КК (шахрайство).

За шахрайство чинним законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 12 років з конфіскацією майна.

Як повідомляв Харків Times, в липні в Харкові «співробітники безпеки банку» обдурили городян на мільйон.

Аналогічний сall-центр поліція прикрила в квітні цього року. Тоді жертвами шахраїв стали не тільки громадяни України, а й жителі країн СНД.