Обстановка по Харкову: на цей момент російські атаки відбиті – Бутусов

Фото: ЗСУ

Просування російських військ, яке активно почалося вчора, 10 травня, наразі зупинене на рубіжах 2-5 км від кордону, наша оборона розгорнута та ефективно працює по росіянах.

Про це Харків Times довідався з допису у Facebook одного з провідних військових експертів, журналіста Юрія Бутусова.

«На цей момент російські атаки відбиті. На одному з напрямків, де ворогу вдалось просунутись, розгортаються наші резерви», – написав Бутусов.

За його спостереженнями, росіяни «намагаються застосувати тактику інфільтрації, тобто шукають розриви у наших бойових порядках силами самостійних груп піхоти, які мають обтікати наші вузли спротиву за підтримки ударів авіації та артилерії». Але їм не вдається набагато просунутись, всі такі спроби виявлені. Українські артилерія та дрони «активно працюють по ворогу», наша артилерія «боєприпасами на даний момент забезпечена». За добу на північному кордоні Харківської області «знищено до 20 одиниць російської бронетехніки» – і це лише підтверджене на відео.

«Варто відмітити, що головнокомандувач О.Сирський призначив командувачем ОТУ «Харків» одного з компетентних та енергійних наших командувачів, тому оцінки обстановки з нашого боку обʼєктивні, комбриги отримують реалістичні завдання та діють впевнено. Там, де в деяких підрозділах є проблеми з боєздатністю, проводиться посилення», – зазначив Бутусов.

За словами начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова, ситуація на північному та північно-східному кордоні Харківщини «повністю контрольована».

«Тривають важкі бої в Стрілечій, Пильній, Борисівці, в районі Олійникового та Огірцевого. Бої тривають в районі тих населених пунктів, які перебували фактично в «сірій зоні», – зазначив начальник ХОВА.

Синєгубов ще раз підкреслив, що «загрози наземної операції для Харкова немає».

Як повідомляв Харків Times, з учорашнього дня активізувалася робота волонтерів, поліції та військових з евакуації бажаючих залишити прифронтові населені пункти Харківщини. Ця робота також триває.