Шахраї виманили по телефону у літніх людей 400 тисяч гривень

Фото: daily.rbc.ua

До суду скеровано обвинувальний акт стосовно чотирьох телефонних шахраїв, які користувалися довірливістю людей похилого віку.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

“Прокуратура Харківської області направила до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох зловмисників, які обманом виманювали гроші у літніх громадян (ч. ч. 2, 4 ст. 190, ч. 2 ст. 15, ч. 4 ст. 190 КК України)”, – йдеться у повідомленні.

Начальник відділу прокуратури області Нвер Антонян повідомив, що на території Харківської та Одеської областей діяла група з п’яти шахраїв, яка виманювала гроші у людей похилого віку.

Так, зловмисники телефонували людям у віці 70-90 років та, користуючись вадами слуху своїх жертв, представлялися їхніми близькими родичами: дітьми або онуками. Під час телефонної розмови шахраї, видаючи себе за інших осіб, повідомляли вказаним громадянам, що потрапили у відділення поліції через вчинення кримінального правопорушення (спричинення тілесних ушкоджень або ДТП), у зв’язку з чим потребують невідкладної грошової допомоги для вирішення питань з потерпілою від злочину стороною та компенсації завданих збитків. Злочинці вмовляли передати їм значні суми грошей через нібито представника органу поліції, а потім приїжджали до місця мешкання жертви та забирали у неї ці кошти.

Усього від дій злочинної групи постраждало 15 осіб похилого віку. Загальна сума спричинених збитків складає близько 400 тис. грн.

Один з членів шахрайської банди знаходиться у розшуку. Четверо інших зловмисників знаходяться під вартою. Обвинувальний акт стосовно чотирьох указаних осіб передано до суду.

Наразі апеляційним судом Харківської області вирішується питання про підсудність даного кримінального провадження.

Як повідомляв Харків Times, суд заарештував чотирьох шахраїв, що обдурили 10 пенсіонерів у Куп’янську. Протягом січня-травня 2019 року шахраї ошукали 10 людей. Жертвами стали літні люди віком від 70 до 91 року. Кожен з них віддав аферистам різну суму – від 4 тис. грн. до 2 тис. дол. Одна з жертв не встигла віддати кошти, бо додому вчасно прийшла її онука. Загальна сума збитків, завданих потерпілим, перевищує 230 тис. грн.