Хроніки асвабадітєлєй: брехливі підручники та спроба присвоїти собі навіть Шевченка (фото)

Плакат: chdtu.edu.ua

У деокупованих селах та селищах Харківської області правоохоронці знаходять численні свідоцтва «просвітницької діяльності» руzzкіх асвабадітєлєй. Тут і завезені у великій кількості підручники з предмету, який вони вважають історією, і плакати для шкіл з портретами російських письменників, і численні руzzькі триколори на обкладинках шкільних книжок.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Для притомної людини зі здоровим глуздом вся ця «дитяча пропаганда» виглядає огидно й смішно. Чого варті лише пасажі з російських підручників з «історії» на кшталт «велике возз’єднання Криму з рф», «найвеличніший проект – будівництво Кримського мосту» чи згадки про «історичне повернення» до росії незаконних терористичних угруповань ЛНР/ДНР.

Руzzькі пропагандисти зі штанів вискакують, аби довести, що український народ – то є якась «заблукала» частка російського. Це добре видно по тих підручниках, що їх знайшли наші правоохоронці у приміщенні, де знаходилася так звана «адміністрація» під час окупації селища Борова.

«Навіть у підручнику з основ безпеки життєдіяльності, за яким дітей вчать правилам пожежної безпеки та основам охорони здоров‘я, росіяни пишуть, що події 2014 року в Україні — це прояв екстремізму та тероризму», – розповіли у прокуратурі.

А от у Глушківці Куп’янського району на слідчих чекало справжнє культурне відкриття. Там у місцевому ліцеї серед російських підручників, окупаційних наказів та російського прапора у кабінеті директора були й плакати з портретами руzzьких письменників та діячів культури. Ну, зрозуміло, Пушкін-Лєрмонтов-Маяковський, емігрант Герцен, що помер на чужині, аби не повертатись до матінки-росії, уродженець Чугуєва Ілля Репін, який Україну бачив в образі безстрашних та веселих запорожців, а росію – в образі покірних бурлаків, та й померти обрав у фінській Куоккалі. Гоголь, якого та росія довела до божевілля і який також обрав собі для життя й смерті Італію. Але – вишенька на торті – серед цих портретів ми бачимо й Тараса Шевченка. На плакаті зазначено, що з кріпацтва поета, “уродженця Київської губернії”,  викупив «російський художник Карл Брюлов», свою поему «Катерина» він присвятив російському поетові Василю Жуковському, а головне – «щоденник вів російською мовою». О, як!

Та все так – і викупили, і присвятив,  російською мовою ще й прозу писав, не лише щоденник. Але куди ж ми подінемось від, скажімо, фіналу поеми «Сон» із тим ведмедем, що вилазить з палат російського царя? Пам’ятаєте?

       Неначе з берлоги

       Медвідь виліз, ледве-ледве

       Переносить ноги.

       Та одутий, аж посинів,

       Похмілля прокляте

       Його мучило…

І оце – майже пророче:

       …Стоїть собі,

       Голову понурив,

       Сіромаха. Де ж ділася

       Медвежа натура?

Мабуть, це таки прояв екстремізму та тероризму, хіба ні? Ну, а з боку руzzької пропаганди це – банальна та вже звична спроба крадіжки. Адже руzzькому міру завжди треба красти, й красти, й красти все, до чого дотягнуться його жадібні руки.

«Підручники будуть використані як речові докази у кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності та геноциду. Окупанти намагались русифікувати учнів, викорінюючи все українське. Російські загарбники хотіли розпочати навчальний рік в окупованих містах і селах області за російськими програмами та стандартами освіти держави-агресорки. Але, тікаючи від українських військових, забули і про книжки, і про російську освіту, якій ніколи не буде місця ані на Харківщині, ані в Україні», – запевняють у Харківській обласній прокуратурі.

Як повідомляв Харків Times, після того, як російські військові та їхні посіпаки поцупили з Херсона пам’ятники своїх полководців Суворова та Ушакова, вони, мабуть, вирішили не зупинятись на досягнутому та викопали з-під підлоги Свято-Катерининського собору в Херсоні й вивезли у невідомому напрямку прах першого творця ідеї новоросії князя Потьомкіна. Досліджувач епохи Катерини II та Потьомкіна історик Саймон Себаг-Монтефіоре вважає, що цей князь «зневажав би путіна».