Харківська мерія оскаржить перейменування проспекту Жукова/ Григоренка

Фото: ХарківTimes

Харківська міська рада має намір подати касаційну скаргу на сьогоднішнє рішення суду у справі про назву проспекту на Нових Домах.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Харківської міської ради.

Як розповіли в Юридичному департаменті міської ради, підставою для оскарження сьогоднішнього розпорядження Другого апеляційного адміністративного суду є порушення головою Харківської облдержадміністрації процедури видання розпорядження від 17.05.2016 «Про перейменування об’єктів топоніміки м. Харкова», в якому міститься назва об’єкту топонімики «проспект Маршала Жукова».

«З 2019 року і на цей час питання щодо назви вказаного проспекту викликає значний суспільний інтерес з боку мешканців міста Харкова. Актуальність цього питання для харків’ян підтверджується насамперед численними зверненнями, які надходили і надходять до Харківської міської ради від громадян та організацій.

Харківська міська рада та Харківський міський голова не погоджуються з рішенням Другого апеляційного адміністративного суду та вважають його необґрунтованим. Харківська міська рада як представник інтересів Харківської міської територіальної громади у подальшому буде відстоювати позицію мешканців міста Харкова щодо питання назви вказаного проспекту, й вказане судове рішення буде оскаржене у касаційному порядку», — прокоментували ситуацію в Юридичному департаменті.

Як повідомляв Харків Times, сьогодні, 2 грудня, Другий апеляційний адміністративний суд у Харкові не погодився з рішенням суду першої інстанції, який ухвалив повернути проспекту Петра Григоренка ім’я маршала Жукова.

Топонімічна боротьба Жуков VS Григоренко триває у Харкові понад два роки.

На сесії 19 червня 2019 року було перейменувано проспект ім. Генерала Григоренка на проспект Жукова.

Однак це рішення було опротестовано в суді. Харківський окружний адміністративний суд 5 вересня того ж року визнав рішення Харківської міської ради про повернення проспекту імені генерала Григоренка імені радянського маршала Жукова протиправним й постановив скасувати це рішення.

Міськрада подала апеляцію  і програла її.

На сесії 26 лютого цього року депутати в черговий раз підтримали рішення про перейменування проспекту Григоренка, повернувши йому ім’я маршала Жукова.

У червні Харківський окружний адміністративний суд за позовом, поданим ВО «Свобода», скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Григоренка в честь Жукова.

14 грудня 2020 року Другий апеляційний адміністративний суд Харкова не задовольнив клопотання Харківської міської ради про зупинення провадження у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

11 лютого Верховний суд України визнав незаконним повернення проспекту Петра Григоренка у Харкові імені маршала Жукова.

15 лютого Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відмовив Харківській міській раді в задоволенні апеляційної скарги у справі про перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова.

24 лютого міська рада втретє надала проспекту Петра Григоренка ім’я Георгія Жукова. І вже 25 лютого представники партії «Європейська солідарність» подали позов до Харківського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправним рішення Харківської міської ради про повернення проспекту в Харкові імені радянського маршала.

12 травня Харківський окружний адміністративний суд розпочав розглядання цього позову та вчора, 10 червня, втретє визнав рішення Харківської міської ради з цього питання «протиправним і нечинними».

28 вересня Другий апеляційний адміністративний суд Харкова вчетверте відхилив апеляцію Харківської міської ради на перейменування проспекту Жукова у проспект імені генерала Григоренка.