Суд відмовив Харківській міськраді в апеляції в справі по Жукову

Фото: mykharkov.info

Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відмовив Харківській міській раді в задоволенні апеляційної скарги у справі про перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова. Відповідну постанову винесла колегія суддів сьогодні, 15 лютого.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного.

Суд залишив в силі рішення суду першої інстанції від 18 червня 2020 року, яким визнано протиправним і недійсним рішення Харківської міської ради від 26.02.2020 року №2075 / 20 про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

“Суд постановив: апеляційну скаргу Харківської міської ради залишити без задоволення, рішення Харківського окружного адміністративного суду від 18.06.20 у справі […] – залишити без змін”, – заявив головуючий Ігор Ральченко.

Суд оголосив резолютивну частину, повний текст складуть до 25 лютого.

“Рішення в нашу користь, мотивувальну частину отримаємо трохи пізніше. Припускаю, що суд керувався тими ж аргументами, що й суд першої інстанції, ім’ям маршала Жукова не можна називати топоніми в місті Харкові, що він все-таки був міністром оборони, то, що ця людина займала саме політичну посаду “, – прокоментував позивач – представник ВО “Свобода” Андрій Коломійцев.

Постанова набирає чинності з моменту оголошення і може бути оскаржене в касаційному порядку протягом 30 днів з дня складання повного тексту рішення.

Як повідомляв Харків Times, вже рік Харківська міськрада намагається перейменувати проспект Петра Григоренка. На сесії 19 червня було перейменувано проспект ім. Генерала Григоренка на проспект Жукова.

Однак це рішення було опротестовано в суді. Харківський окружний адміністративний суд 5 вересня визнав рішення Харківської міської ради про повернення проспекту імені генерала Григоренка імені радянського маршала Жукова протиправним й постановив скасувати це рішення.

Міськрада подала апеляцію  і програла її.

На сесії 26 лютого цього року депутати в черговий раз підтримали рішення про перейменування проспекту Григоренка, повернувши йому ім’я маршала Жукова.

У червні Харківський окружний адміністративний суд за позовом, поданим ВО «Свобода», скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Григоренка в честь Жукова.

14 грудня 2020 року Другий апеляційний адміністративний суд Харкова не задовольнив клопотання Харківської міської ради про зупинення провадження у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

11 лютого Верховний суд України визнав незаконним повернення проспекту Петра Григоренка у Харкові імені маршала Жукова.