Григоренко проти Жукова: перемога в суді

Фото: ХарківTimes

Вчора, 11 лютого, Верховний суд України визнав незаконним повернення проспекту Петра Григоренка у Харкові імені Маршала Жукова.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Ігоря Черняка в Facebook.

Як видно з наведених фотокопій рішення суду, розглянувши доводи сторін, ВСУ постановив: касаційну скаргу міської ради залишити без задоволення, постанову апеляційного суду від 08.11.2019 року — без змін.

Постанова набирає чинності з моменту її прийняття та оскарженню не підлягає.

Однак дане рішення стосується тільки першого перейменування проспекту. Розгляд законності другого перейменування триває в харківському апеляційному суді.

Як повідомляв Харків Times, вже рік Харківська міськрада намагається перейменувати проспект Петра Григоренка. На сесії 19 червня було перейменувано проспект ім. Генерала Григоренка на проспект Жукова.

Однак це рішення було опротестовано в суді. Харківський окружний адміністративний суд 5 вересня визнав рішення Харківської міської ради про повернення проспекту імені генерала Григоренка імені радянського маршала Жукова протиправним й постановив скасувати це рішення.

Міськрада подала апеляцію  і програла її.

На сесії 26 лютого цього року депутати в черговий раз підтримали рішення про перейменування проспекту Григоренка, повернувши йому ім’я маршала Жукова.

У червні Харківський окружний адміністративний суд за позовом, поданим ВО «Свобода», скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Григоренка в честь Жукова.

14 грудня 2020 року Другий апеляційний адміністративний суд Харкова не задовольнив клопотання Харківської міської ради про зупинення провадження у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.