Харківська міськрада втретє планує назвати проспект Григоренка ім’ям Жукова – депутат

Фото: ХарківTimes

Харківська міська рада має намір втретє привласнити проспекту Петра Григоренка ім’я Георгія Жукова. Попередні два рішення про перейменування проспекту в честь Жукова були скасовані в судовому порядку.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення депутата Харківської міської ради Ігоря Черняка в Facebook.

“Харківська міська рада втретє планує перейменувати проспект Петра Григоренка на проспект маршала Жукова: Не набридло?”, – написав депутат.

Згідно з повідомленням, знову перейменувати проспект Петра Григоренка вирішили, “враховуючи значний внесок Г.К Жукова у вигнання нацистських окупантів з України у другій Світовій війні”, “на підставі закону України” Про увічнення перемоги над нацизмом у другій Світовій війні 1939 -1945 р.”  та спираючись на висновок експертного дослідження № 20343 від 27 листопада 2019 року інституту судових експертиз імені М.С. Бокаріуса.

Пропозиція назвати проспект іменем Жукова надійшла від секретаря Харківської міськради.

Фото: Игорь Черняк/Facebook

Як повідомляв Харків Times, майже рік Харківська міськрада намагається перейменувати проспект Петра Григоренка. На сесії 19 червня було перейменувано проспект ім. Генерала Григоренка на проспект Жукова.

Однак це рішення було опротестовано в суді. Харківський окружний адміністративний суд 5 вересня визнав рішення Харківської міської ради про повернення проспекту імені генерала Григоренка імені радянського маршала Жукова протиправним й постановив скасувати це рішення.

Міськрада подала апеляцію  і програла її.

На сесії 26 лютого цього року депутати в черговий раз підтримали рішення про перейменування проспекту Григоренка, повернувши йому ім’я маршала Жукова.

У червні Харківський окружний адміністративний суд за позовом, поданим ВО «Свобода», скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Григоренка в честь Жукова.

14 грудня 2020 року Другий апеляційний адміністративний суд Харкова не задовольнив клопотання Харківської міської ради про зупинення провадження у справі про перейменування проспекту Григоренка на проспект Жукова.

11 лютого Верховний суд України визнав незаконним повернення проспекту Петра Григоренка у Харкові імені маршала Жукова.

15 лютого Другий апеляційний адміністративний суд Харкова відмовив Харківській міській раді в задоволенні апеляційної скарги у справі про перейменування проспекту Григоренка в проспект Жукова.