У суботу за маршрутом трамвая №12 ходитиме «Аннушка»

Фото: city.kharkov.ua

Завтра, 3 липня, ретро-вагон МТВ-82 зробить кілька рейсів за маршрутом №12 на честь 115-річчя харківського трамвая.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі міської ради.

Як розповіли в Департаменті інфраструктури, 115 років тому в Харкові був відкритий електричний трамвай. Перша лінія пролягала від Балашовського переїзду вулицями Петінською, Зміївською, Нетеченською, Подільським мостом, а також Подільським та Костюринським провулками до Павлівської площі.

У суботу вагон МТВ-82 здійснить три рейси за маршрутом №12 від Південного вокзалу до Лісопарку та назад через Держпром і Центральний парк культури і відпочинку імені Горького за розкладом, з яким можна ознайомитися тут.

У департаменті відзначили, що це не екскурсія — вагон прямуватиме з усіма зупинками, й оплачувати проїзд потрібно буде відповідно до діючого тарифу.

Довідка. Трамвайні вагони МТВ-82 експлуатувалися на харківських маршрутах з 1953 по 1977 рр. Всього Харків отримав 49 таких трамваїв. Однак після завершення пасажирської експлуатації ці вагони не пішли з вулиць міста, а стали основою для виробництва трамвайної спецтехніки. Частина цих спеціальних вагонів, вкрай необхідних в роботі електротранспорту (вантажні платформи, вагони технічної допомоги тощо), експлуатується і сьогодні. Пасажирський екскурсійний ретро-вагон МТВ-82 був відновлений в 2006 році до 100-річчя трамвая.

Як повідомляв Харків Times, Європейський інвестиційний банк планує виділити Харкову 75 млн євро на покупку нових трамваїв.