Прокуратура вимагає повернути місту 145 кв. метрів на Московському проспекті

Харківська міська прокуратура №2 вимагає повернути у власність територіальної громади Харкова нежитлові приміщення площею 145 кв. метрів і вартістю 870 тис. гривень на Московському проспекті. Відповідний позов поданий до Фрунзенського районного суду міста.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі прокуратури області.

За відомостями прокуратури, встановлено, що в січні право власності на ці приміщення у житловому будинку приватний нотаріус зареєстрував на якусь фізособу.

“При цьому на підтвердження права власності вказаною фізичною особою надано лише технічний паспорт та довідку приватного суб’єкта технічної інвентаризації. Відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” зазначені документи не є правовстановлюючими”, – йдеться у повідомленні.

Надалі ці приміщення за договором дарування були передані іншій фізичній особі.

Також встановлено, що це нерухоме майно знаходиться у власності територіальної громади Харкова та перебуває на балансі Управління освіти Немишлянського району міста.

Наразі вирішується питання про відкриття кримінального провадження за фактами зловживання приватним нотаріусом своїми повноваженнями у сфері реєстрації прав на нерухомість (ч. 3 ст. 365-2 КК).

Як повідомляв Харків Times, у грудні 2019 року до суду було передано справу стосовно двох шахраїв, які надали приватному нотаріусу підроблені документи та провели відчуження квартири, власники якої перебували за кордоном.