У Харкові вшанували пам’ять захисників України (фото)

Фото: Європейська Солідарність - Харківщина / Facebook

У Харкові провели траурні і урочисті заходи з нагоди Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі ХОДА.

Вранці 29 серпня біля монумента Захисникам України на однойменній площі в Харкові зібралися учасники і ветерани АТО (ООС), харківські військові, сім’ї загиблих воїнів, волонтери і представники обласної та міської влади.

Учасники заходу поклали квіти до монументу Захисникам України та вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання. На згадку про тих, хто віддав своє життя за Україну, прозвучали збройові залпи.

Під час імпровізованого мітингу українські воїни згадали своїх загиблих побратимів. Учасник АТО Михайло Соколов розповів про Руслана Плоходька, який загинув 2 травня 2014 року – гелікоптер, який пілотував Руслан, був збитий бойовиками.

«Руслан одним з перших харківців, хто загинув у цій війні. Через пару днів, отримавши наказ, ми прибули на місце падіння гелікоптера, Руслана та 2-х офіцерів уже евакуювали, а ми виконували інше завдання. І на цьому місці, на уламках, стояв мангал – недоїдене м’ясо, випиті пляшки горілки. Я на той момент не знав, кого збили, але подумав: що ж це за нелюди – і така лють в мене з’явилась, – розповів Михайло Соколов. – Саме, може, тоді дав собі зарок – скільки вистачить сил і здоров’я, буду боронити нашу землю та знищувати ворога навіть на його території, що успішно роблю досі».

Траурний захід до Дня пам’яті захисників України відбудеться о 12:00 на Алеї Героїв на 18-му міському кладовищі.