Підозрювану у хабарництві суддю Дзержинського райсуду відсторонили від роботи

Фото: nabu.gov.ua

Суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Ірини Грищенко, підозрювану в отриманні неправомірної вигоди у розмірі $ 4 000, тимчасово відсторонили від роботи.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Вищої ради правосуддя.

Відповідне рішення прийняла 23 червня Вища рада правосуддя, до якої з відповідним клопотанням звернувся заступник Генерального прокурора – керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назар Холодницький.

Обґрунтовуючи клопотання про тимчасове відсторонення судді Грищенко І.О. від здійснення правосуддя, Холодницький зазначив про наявність обставин, які вказують на те, що подальше перебування підозрюваної на посаді судді може призвести до настання негативних наслідків. Зокрема, до знищення чи спотворення документів, які можуть бути доказами вчинення кримінального правопорушення.

Крім того, існує ризик, що Ірина Грищенко може знищити чи підробити речі і документи, що становлять матеріали кримінального провадження, незаконно впливати на свідків та протиправно перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.

У розгляді клопотання взяли участь Представник Офісу Генерального прокурора – прокурор першого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Офісу Генерального прокурора Віталій Шкрум, представники судді – адвокати Андрій Подосінов та Олексій Лясковець.

Вища рада правосуддя вирішила клопотання задовольнити, тимчасово, до 28 липня 2020 року, відсторонити суддю Дзержинського районного суду міста Харкова Грищенко Ірину Олексіївну від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності.

Як повідомляв Харків Times, детективи Національного антикорупційного бюро під процесуальним керівництвом Спеціалізованої антикорупційної прокуратури спільно із ГУБКОЗ Служби безпеки України 27 травня викрили суддю одного з районних судів міста Харкова відразу після одержання неправомірної вигоди у 4 тис. доларів. За цю “винагороду” суддя обіцяла винести ухвали про повернення громадянину вилучених під час проведення обшуку за місцем його проживання грошових коштів.

19 червня 2020 року Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід для підозрюваної у хабарництві судді Дзержинського районного суду Харкова у вигляді застави в розмірі 168160 гривень. На неї покладено обов’язки прибувати за кожною вимогою до детектива, прокурора, слідчого судді, суду, не відлучатися без дозволу із населеного пункту, в якому вона проживає, утримуватися від спілкування зі свідками та з прокурором у кримінальному провадженні, носити електронний засіб контролю. Ухвала діє до 28 липня 2020 року включно.