У Харкові презентують документальну виставу для підлітків “The Future Of Europe”

У Харківському театрі для дітей та юнацтва 1 листопада презентують документальну виставу для підлітків “The Future Of Europe” (“Майбутнє Європи”). Учасники проєкту разом з українськими та закордонними менторами створили виставу від і для підлітків, яка буде показана в державних театрах, будинках культури в 20 містах України та на двох міжнародних фестивалях.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення організаторів проекту.

“Майбутнє Європи” – вистава 15 підлітків, дитинство яких пройшло на Донбасі. “З яких пазлів воно склалося, ким вони хочуть бути, якою бачать Європу, які питання ставлять дорослому світу – про це і інше у виставі. Це спроба щирої розмови про бажання нового покоління українців та німців, та дискусії після з глядачем в кожному місті, де відбудеться показ”, – йдеться у повідомленні.

В серпні 2019 року всі учасники побували у м. Кельні, Німеччина. Там вони під час мистецьких воркшопів та спілкування зі своїми однолітками формували тексти для вистави, самостійно обираючи теми та висловлювання, які важливі для них. Створення самої документальної вистави відбувалось у Києві під час творчого табору.

Вистава орієнтована на глядацьку аудиторію від 14 до 20 років. Після кожного показу проводиться обговорення та відкриті дискусії.

Кураторами вистави є Андрій Май від України та Світлана Фурер від Німеччини, керівниця проєкту – Євгенія Відіщева. Проєкт проводиться за підтримки Українського культурного фонду, державних українських театрів та українських і закордонних менторів.

Проєкт планується , як сталий. Отже, наступного року сьогоднішні глядачі зможуть бути обраними до нової програми , побувати у Франції, та так само поділитися своїми креативними думками з однолітками, під час новоствореної вистави.

З 2 по 12 жовтня учасники проекту показали виставу у дев’яти містах Західної, Південної та Центральної України, а з 28 жовтня вони виступають на Східній Україні. Вони вже показали виставу у Костянтинівці, Авдіївці, Слов’янську, Краматорську. Сьогодні, 30 жовтня, відбудуться покази у Попасній та Сєвєродонецьку, 31 жовтня – у Новобілі, а 1 листопада виставу презентують на Харківщині – у Слобожанському селищному Палаці культури (початок – о 13:00) та Харківському театрі для дітей та юнацтва (початок – 19:00). Заключний показ вистави відбудеться 2 листопада у Києві.