Ситуація з Куницьким має отримати політичну відповідь – глава ЦВК Сліпачук

Фото: www.rbc.ua

Питання реєстрації кандидатом в народні депутати на позачергові парламентські вибори Олександра Куницького із подвійним громадянством має отримати юридичну та політичну відповідь. Про це заявила голова Центральної виборчої комісії Тетяна Сліпачук.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення РБК-Україна.

Глава ЦВК зазначила, що справа кандидата Куницького набула широкого розголосу.

“Одна з останніх справ, яка набула дуже широкого розголосу – справа Куницького, 169 округ. Справа із незрозумілою подачею кандидатом різних відомостей про себе та своє перебування на території України”, – заявила Сліпачук.

За її словами, і партії, і кандидату була надана можливість повідомити повну інформацію ЦВК.

Окрім того, Сліпачук назвала тиском на ЦВК звернення Куницького до ДБР.

“Між тим, і в Шостому апеляційному суді, і в Верховному суді пан Куницький підтвердив своє іноземне громадянство. Це питання, яке є важливим. Конституція встановлює, що в Україні є єдине громадянство. З цього і виходила ЦВК, коли оцінювала документи. Це питання, яке було фактично встановлене судами – залишилось без правової оцінки”, – заявила голова ЦВК

Вона також наголосила, що всі кандидати зобов’язані надавати суспільству повну інформацію про себе.

“На сьогодні ми маємо кандидата, якого зареєстровано і який має як українське, так і іноземне громадянство. Це не проста ситуація. Вона є виключною для правової спільноти, виключною для ЦВК. Це є питання, на яке треба відповідати. Впевнена, що президент, як гарант Конституції також відноситься до питання більш ніж серйозно. Суверенітет держави в легітимності її органів. Це питання має бути проаналізовано. На нього має бути дана відповідь і юридична, і в данному випадку і суспільна, і політична”, – додала вона.

Як повідомляв Харків Times, вокалістка гурту КАZKA харків’янка Олександра Зарицька звернулася до президента Володимира Зеленського з проханням розібратися в ситуації з громадянством іноземної держави кандидата в депутати від “Слуги народу” Олександра Куницького. Також закликає до цього президента відомий громадський діяч з Харкова Ірина Багалій.

Відеоблогер Олександр Куницький балотується в народні депутати по 169 мажоритарному округу Харкова від партії “Слуга народу”. 30 червня на засіданні Центральної виборчої комісії заявили про те, що отримали документи, що підтверджують перетин державного кордону України Олександром Куницьким за іноземним паспортом.

У мережі навіть з’явилися фотографії Куницького у військовій формі ЦАХАЛ (армія оборони Ізраїлю). Їх опублікували відразу два нардепа – Андрій Денисенко та Ігор Мосійчук. Крім цього, в YouTube в 2014 році було розміщено відео, в якому користувач Мережі спілкується з Олександром Куницьким. Блогер і говорить про те, що знаходиться в Ізраїлі та готується прийняти присягу в ЦАХАЛ.

Куницький 6 липня підтвердив на зустрічі з виборцями у Харкові, що з 12 років є громадянином Ізраїлю.

Центральна виборча комісія 11 липня скасувала реєстрацію кандидатом у народні депутати від партії “Слуга народу” Олександра Куницького. Але Куницький відновився через суд, вказавши, що весь час знаходився в країні за ізраїльським паспортом.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Куницький не може стати народним депутатом України, якщо він до цих пір є громадянином двох країн.