У Борівській громаді окупанти роздавали український цукор та борошно як свою “гуманітарку”

У мешканців Борівської громади, яку майже два тижні тому захопили російські окупанти, закінчуються гроші та продукти харчування. Українську гуманітарну допомогу ворог на захоплені території не пускає.

Про це Харків Times повідомили у Борівській селищній раді.

▪️Станом на 26 квітня у Борівській ОТГ зберігається скаладна соціально-побутова ситуація. Так, на значній частині території громади відсутня електрика, водопостачання, зв’язок та інтернет. В частині населених пунктів немає газу. Але мирні мешканці намагаються самотужки владнати соціально-побутові негаразди.

▪️На півдні громади, у великому селі, де останніми днями ситуація була найбільш напруженою, обстановка стала спокійнішою. Воду мешканці набирають з колодязів або ходять по неї на бази відпочинку поблизу. Готують їжу на дровах чи плитах від газових балонів. Телефони заряджають в основному від машин. Третій день як мешканців стали пускати в бік центру громади.

“Працює два магазини, але продуктів, як і грошей, за які їх можна купити, майже нема. Окупанти роздавали «гуманітарку» українського походження (цукор, воду, борошно). Трапляються пограбування помешкань за наводкою місцевих колаборантів.”, – розповіли у сільраді.

▪️Як і раніше, окупанти не дають дозволу на завезення української гуманітарної допомоги на територію громади та відмовляються надавати зелені коридори для евакуації людей, при цьому позиціонуючи себе перед мешканцями «освободітєлями» громади від «прєступної украінской власті» та поширюючи інші фейки.

▪️Місцеві жителі повідомляють, що кількість ворожої військової техніки та солдат на території громади значно зменшилася. В деяких населених пунктах вони відсутні зовсім, залишаються лише блок-пости на околицях. Звуки бойових дій також віддаляються від громади.

▪️Водночас у Боровій залишається ворожа «комендатура», яка наразі контролює захоплені території та намагається здійснювати управління за допомогою місцевих колаборантів. Псевдо-поліцейські іноді навідуються додому до мешканців, спілкуючись здебільшого без сутичок та погроз.

▪️Колаборанти проводять перемовини з місцевими підприємцями та фермерами, шантажують та закликають відновлювати свою діяльність, налагоджувати торгівлю і проводити посівну кампанію. Тим, хто відмовляється повертатися на окуповані території та співпрацювати з окупантами, погрожують експропріацією та «націоналізацією» майна.

▪️Відомо, що двері в деякі магазини та склади приватних підприємців були виламані невідомими особами, а увесь крам, який там знаходився, почали розбирати люди.

▪️Також повідомляють, що громадяни самовільно почали забирати транспортні засоби зі штрафмайданчика поліції, який залишився без нагляду правоохоронців.

▪️Такі дії громадян юристи кваліфікують як крадіжку. За вчинення крадіжки в умовах воєнного стану, відповідно до ч. 4 ст. 185 Кримінального кодексу України, передбачається покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 8 років.

Як повідомляв Харків Times, у захоплених селах Борівської громади окупанти руйнують сільськогосподарські підприємства, знищують техніку, склади і офіси, зливають пальне, не допускають людей до робіт в тваринництві.

На окупованій території Борівської ОТГ російські нелюди вдираються до осель громадян, проводять обшуки, забирають техніку та цінні речі, подекуди виносять повністю все. Були випадки вкидання бойових гранат до погребів у домоволодіннях мирних жителів.

У Борівській громаді ворог вживає заходи для виявлення нелояльних до “нової влади” мешканців. Зокрема, рашисти влаштовують облави та обшуки а також створюють “чорні списки” проукраїнські налаштованих людей.

У Борівській громаді окупанти примушують місцевих фермерів проводити весняно-польові роботи. Втім, з розбитою чи викраденою технікою, без палива і з нестачею посівних матеріалів та добрив зробити це проблематично.