Буккросінг в Харкові: де відкрили вуличну бібліотеку і що там можна почитати

Фото: city.kharkov.ua

В кінці червня в Центральному парку культури і відпочинку імені Горького відкрили вуличну бібліотеку. Сьогодні, більш ніж через місяць після відкриття, підводять перші підсумки.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Харківської міської ради.

Зона букросінгу, яка включає включає шафи і лавочки у вигляді томів Шекспіра, розташована на березі озера. У вуличну бібліотеку можна приносити свою книгу будь-якого жанру і брати натомість іншу.

У парку розповіли, що перші книги на полиці поставили співробітники парку, пізніше свої улюблені книги почали приносити харків’яни. Долучилися і видавництва – виставили на полиці томики власного виробництва. Учасники акції приносять фантастику і класику, дитячі казки та романи про кохання, навчальну літературу і гумористичні оповідання.

За місяць, що минув, полиці шаф були майже повністю заповнені книгами. Щодня співробітники парку перебирають їх, реставрують, прибирають ті, які підпадають під декомунізацію.

У той же час в парку зазначили, що не кожен житель міста відповідально поводиться з книгами. Поки жодна книга з тих, що стояла в шафі на час відкриття, назад не повернулася.

Організатори проєкту звертаються до відвідувачів вуличної бібліотеки з проханням дотримуватися правил буккросингу: не забирати книгу надовго, повертати її, щоб інші також могли почитати цікавий твір. Також відвідувачів просять дбайливо ставитися до книг, не залишати розірвані, забруднені книжки. «Давайте поважати одне одного та підтримувати й розвивати гарні починання!» – наголосили у парку.

Вулична бібліотека буде працювати до кінця літнього сезону.

Як повідомляв Харків Times, дві функціональні зони відпочинку з’являться в Слобідському та Індустріальному районах Харкова.