У Харкові з’явиться Сквер мислителів

Фото: city.kharkov.ua

У Харкові на вулиці Полтавський Шлях з’явиться Сквер мислителів з великою скульптурною композицією.

Про це Харків Times повідомили в прес-службі Харківської міської ради.

Про плани створити нову локацію з пам’ятником сьогодні, 21 травня, повідомив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов.

Разом із послом Казахстану в Україні Дарханом Калетаєвим він оглянув проєкт пам’ятника-триптиха в майстерні відомого харківського скульптора Сейфаддіна Гурбанова.

Скульптурна композиція складається з фігур трьох мислителів: українського філософа, богослова, поета і педагога Григорія Сковороди, азербайджанського просвітителя, філософа і громадського діяча Мірзи Фаталі Ахундова та казахського поета, мислителя, реформатора культури Абая Кунанбаєва.

Як зазначив Ігор Терехов, нова локація з таким пам’ятником може стати дуже популярною серед харків’ян.

«Центральною фігурою композиції буде Григорій Сковорода, тим більше, що наступного року ми святкуємо 300-річчя від дня його народження. Думаю, ця композиція гармонійно впишеться у сквер з фонтаном. Там можна буде посидіти, подивитися на великих мислителів різних народів, задуматися про вічні питання буття», – підкреслив Ігор Терехов.

Як повідомляв на вулиці Харків Times, оновлений Журавлівський гідропарк буде тільки зоною відпочинку, будівництво там заборонять.