У Харкові ТВК втретє перерахувала голоси на виборах до міськради

Фото: Харків Times

Харківська міська територіальна виборча комісія склала новий протокол про визнання обраними 84 депутатів міської ради VIII скликання. Перші два протоколи були скасовані рішеннями суду.

Про це Харків Timesдізнався з повідомлення Суспільного.

Протокол про результати виборів склали 25 листопада і протягом п’яти днів з моменту прийняття його опублікують, розповіла глава Харківської міської ТВК Ольга Мозгова. За її словами, в новому протоколі немає змін у складі обраних депутатів.

“Мінус два голоси в ОПЗЖ, плюс голос “Нашому краю” і, якщо не помиляюся, на один голос різниця у “Партії Шарія”. Це ні на що не вплинуло. Зовсім”. – розповіла Мозгова.

За інформацією Мозгової, станом 27 листопада суди з приводу виборів у Харкові завершились. “Я сподіваюсь, що більше не буде, тому не хочу про це навіть говорити. Ні один суд не вплинув на результат. Це було просто затягування”, — зазначила голова ТВК.

Харківська міська територіальна комісія реєструвала депутатів відповідно до першого протоколу, складеного 5 листопада. Тепер це потрібно буде зробити заново.

“Відмінили перший протокол, відмінили другий. Тому після оприлюднення ми будемо збирати нові заяви і реєструвати”, — пояснила Ольга Мозгова.

За її словами, питання скликання сесії новообраної міської ради вирішуватимуть після того, як зареєструють усіх депутатів. “Є певні строки — 20 днів після оприлюднення”, — зазначила Мозгова.

Як повідомляв Харків Times, в Україні 25 жовтня відбулися місцеві вибори. У Харківській області проголосували трохи більше 32% виборців.

За результатами підрахунку голосів, до Харківської міської ради проходять шість партій. 34 місця в міськраді займуть депутати «Блоку Кернеса – Успішний Харків». У ОПЗЖ- майже вдвічі менше – 19 депутатів. По дев’ять місць у «Європейської солідарності» і «Слуги народу».

Представник партії «Слуга народу» Олексій Вац двічі оскаржував підсумки виборів до Харківської міськради. Він вимагав, щоб суд скасував результати протоколу Харківської міської ТВК і призначив нові вибори до міськради. Суд двічі задовольняв позови Ваца частково – в частині скасування протоколів за результатами виборів депутатів Харківської міської ради.