Міноборони очікує висновків слідства для виплати допомоги сім’ям загиблих в авіакатастрофі літака АН-26Ш

Фото: Харків Times

Міністерство оборони очікує висновків слідства для негайної виплати грошової допомоги сім’ям загиблих в авіакатастрофі літака АН-26Ш.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Міноборони.

“Ідентифікація тіл загиблих та офіційний висновок про причини смерті є обов’язковими та визначальними для призначення та виплати одноразової грошової допомоги сім’ям загиблих. Дані питання перебувають у компетенції Державного бюро розслідувань. Після отримання вищезазначених результатів та надходження до Міноборони визначеного законодавством необхідного переліку документів виплата стосовно кожного загиблого буде здійснена невідкладно”, – йдеться у повідомленні.

Відомство заявляє, що необхідні кошти для здійснення виплат у розмірі 40,989 млн гривень зарезервовані. Розмір допомоги складає 1 576 500 грн. (750-кратний прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня 2020 року – 2102 грн.). Допомога розподіляється рівними частками на всіх осіб, які мають на неї право.

Керівникам всіх рівнів доручено надавати максимальне сприяння сім’ям загиблих в якнайшвидшій їх підготовці документів та направленні їх до Міноборони. Наразі оформлення документів здійснюється через обласні військові комісаріати за місцем проживання одержувачів допомоги. Після затвердження рішення про виплату Міністром оборони, допомога буде невідкладно перерахована на рахунки одержувачів допомоги військовим комісаріатом.

Як повідомляв Харків Times, на думку голови державної комісії з розслідування причин катастрофи АН-26 під Чугуєвом, віце-прем’єр-міністра з питань стратегічних галузей промисловості України Олега Уруського, катастрофі сприяв “людський фактор”.

Крім державної комісії з розслідування трагедії, пов’язаної з падінням АН-26 під Чугуєвом, очолюваної віце-прем’єр-міністром з питань стратегічних галузей промисловості України Олегом Уруським, цю авіакатастрофу з 26 вересня розслідують ще дві комісії, призначені наказом міністра оборони України.