Кучер має намір збільшити видобуток газу на Харківщині

Фото: kharkivoda.gov.ua

10 грудня керівник Харківської ОДА Олексій Кучер разом із першим заступником голови правління АТ «Укргазвидобування» Олександром Романюком з робочою поїздкою відвідав ГПУ «Шебелинкагазвидобування».

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби обладміністрації.

Керівники побували на низці об’єктів «Шебелинки» та провели робочу нараду, що була присвячена питанням підвищення добутку газу в Харківській області.

«Президент України, уряд, усі ми кажемо про необхідність посилення чи прискорення енергонезалежності нашої країни. При цьому чомусь маємо той результат, який маємо. У нас на місцях створюються певні перепони для підвищення видобутку газу. Ми обговорили це питання. Зараз я його порушу на більш високому рівні – спілкуватимуся з Офісом Президента, з самим Президентом при можливості. Від себе зроблю все, щоб ми зрушили з місця цю проблему, яка роками не давала можливості підвищувати нашу енергонезалежність», – відзначив Олексій Кучер.

Фото: kharkivoda.gov.ua

Як пояснив Олександр Романюк, зараз питанням, яке найбільше турбує підприємство, є ресурсна база.

«Питання номер один – це облради. Ми намагаємося їх зараз на законодавчому рівні виключити з процесу узгодження будь-яких продовжень спецдозволів або отримання нових спецдозволів. Якби вони не були в цьому процесі останні 5 років, то у нас зараз були б інші добові зведення з видобутку газу», – заявив Романюк.

Він відзначив, що зараз підприємство має порозуміння на державному рівні та розраховує на конструктив і в Харківській області.

«Головне питання – це максимізація видобутку, поки вартість цього видобутку нижче вартості газу, який ми купуємо в інших країн, вкладаючи гроші в їх економіку та зростання їх ВВП», – сказав заступник голови правління АТ «Укргазвидобування».

Фото: kharkivoda.gov.ua

Олексій Кучер відзначив, що «корінні причини» неузгодження спецдозволів для «Укргазвидобування» йому поки що невідомі. «Ми бачимо те, що на поверхні – депутати не голосують за щось, а чому вони не голосують – ось де питання. Звісно, якщо буде змінена законодавча база, це прискорить процеси. Але нам зараз уже потрібно рухатись вперед», – сказав голова ХОДА.

Під час поїздки до Балаклійського району Олексій Кучер відвідав одну зі свердловин, де найближчим часом планують розпочати буріння. Також керівник області побував на МДКС «Шебелинка-1», Червонодонецькій дотискувальній компресорній станції та інших об’єктах «Шебелинкагазвидобування».