Харківські екоінспектори розпочали підготовку до Нового року

Фото: nbnews.com.ua

В Харківській області розпочалася операція “Новорічна ялинка-2020”, мета якої – охорона хвойних насаджень від незаконних порубів.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Державної екологічної інспекції у Харківській області.

Під час операції, яка традиційно розпочинається у передноворічний період, інспектори проведуть заходи з виявлення незаконних рубок та перевезення новорічних ялинок. Крім цього, будуть контролювати  ялинкові базари на території міста та області з метою виявлення незаконно порубаних дерев.

У Державній екоінспекції нагадують, що лісокористувачі мають право відпускати хвойні дерева лише за наявності супроводжуючих документів та товарного клейма на спилі кожної ялинки. Дерево без клейма вважається таким, що зрубано незаконно.

Відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП) незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев або чагарників; знищення або пошкодження лісових культур, сіянців або саджанців у лісових розсадниках і на плантаціях, а також молодняка природного походження і самосіву на площах, призначених під лісовідновлення – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян в розмірі від 510 до 1020 грн. і на посадових осіб – від 2550 до 5100 грн.

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП порушення порядку придбання, збуту чи розповсюдження об’єктів рослинного світу – тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів (від 510 до 1700 грн.) доходів громадян з конфіскацією об’єктів рослинного світу чи без такої.

За шкоду, заподіяну лісу внаслідок самовільної рубки хвойних насаджень розраховуються збитки згідно «Такс для обчислення розміру шкоди, заподіяної лісу», затверджених Постановою Кабінету міністрів України від 23.07.2008 року № 665.