СБУ заявила про підготовку фсб рф замаху на Зеленського та низку високопосадовців (відео)

Служба безпеки України заявила про затримання двох полковників Управління державної охорони та викриття трьох їхніх кураторів з фсб рф, які готували вбивство Президента України та інших представників вищого військово-політичного керівництва держави.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі СБУ.

За даними спецслужби, ворог активно розробляв плани із ліквідації Зеленського. Одним із завдань агентурної мережі фсб був пошук виконавців серед військових, наближених до охорони Президента, котрі б могли взяти Главу держави в заручники, а згодом його вбити.

«Окрім Володимира Зеленського ворог планував ліквідувати Голову СБУ Василя Малюка, очільника ГУР Кирила Буданова та інших високопосадовців.

Наприклад, ліквідацію очільника ГУР Кирила Буданова збирались провести перед Великоднем», – йдеться у повідомленні.

Спочатку завербований агент повинен був спостерігати за переміщенням особи під охороною та передавати ворогу інформацію. За координатами будинку, де мав перебувати посадовець, планувалося завдати ракетний удар. Потім збиралися атакувати дроном людей, що залишилися на місці ураження. Після цього росіяни планували поцілити ще однією ракетою, у тому числі задля знищення слідів застосування дрона.

Озброєння для агента забезпечив полковник УДО, який особисто привіз до Києва FPV-дрони, заряди до РПГ-7, а також протипіхотні міни МОН-90. СБУ зафіксувала як поїздки полковника УДО за дронами та вибухівкою до іншого регіону України, так і розмови потенційного виконавця теракту із «куратором» з фсб.

Служба безпеки України поетапно задокументувала злочинні дії фігурантів і затримала їх.

«Про нашу спецоперацію знало обмежене коло осіб, а її хід я контролював особисто. Теракт, який мав стати подарунком путіну до інаугурації, насправді став провалом російської спецслужби», – зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

Організацію теракту курували співробітники 9 управління департаменту оперативної інформації 5 служби фсб рф Максим Мішустін, Дмитро Перлін та Олексій Корнєв. Зокрема, Перлін у січні 2022 року став куратором «кротів», які були завербовані ще до повномасштабного вторгнення росії. До того часу ними «опікувався» його колега Олексій Корнєв. Так, перед початком повномасштабної війни Корнєв провів низку законспірованих зустрічей із полковником УДО на території сусідніх європейських держав. Також за кордоном зазвичай передавались і кошти для агентів.

У зловмисників проведено обшуки, під час яких виявлено та вилучено відповідні засоби ураження, а також інші докази злочинної діяльності. Наразі їм повідомлено про підозру за статтями ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану) та ч. 1 ст. 14, ч. 2 ст. 258 (готування до терористичного акту) Кримінального кодексу. Підозрюваним обрано запобіжний захід – тримання під вартою. Їм загрожує довічне позбавлення волі.