Тарифи на тепло харківських ТЕЦ можуть знизити

Фото: wikimapia.org/

Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, попередньо схвалила тарифи на виробництво теплоенергії “ТЕЦ-3” і “ТЕЦ-5” з 2020 року.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Суспільного.

Розрахунки передбачають зменшення тарифів підприємств на відпуск електричної та виробництво теплової енергії на 2020 рік. Чи вплине це на вартість послуг з централізованого опалення і гарячої води для населення, у “Харківських тепломережах” прогнозувати не беруться.

Проєкти постанов щодо встановлення тарифів на виробництво теплової енергії для 23 підприємств, в тому числі “ТЕЦ-3” як філіалу КП “Харківські теплові мережі” та ПрАТ “ТЕЦ-5”, схвалили на засіданні Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), 3 грудня.

Відповідно до проєктів постанов, тарифи на виробництво теплової енергії, що використовується

для виробництва та надання населенню послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, знизиться на 1% — 933,50 грн за 1 Гкал без ПДВ (зараз — з 943,21 грн/Гкал);

для виробництва та надання релігійним організаціям послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, знизиться на 1,1% — 945,17 грн за 1 Гкал без ПДВ (зараз — з 956,05 грн/Гкал);

для виробництва та надання установам, які фінансуються за рахунок державного і місцевих бюджетів, знизиться на 1,1% — 948,21 грн за 1 Гкал без ПДВ (зараз — 958,43 грн/Гкал);

іншими споживачами, знизиться на 1,1% — 946,53 грн за 1 Гкал без ПДВ (з 958,37 грн/Гкал).

Зменшення тарифів на виробництво також передбачається і по «ТЕЦ-5» — на 6,3% для населення.

Расчет тарифов на отпуск электрической и производство тепловой энергии на 2020 год. Скриншот: nerc.gov.ua

При розрахунку тарифів враховувалася ціна газу з 1 грудня 2019 року — 5861,00 грн/тис. куб. м., без ПДВ та витрат на транспортування та розподіл природного газу, поінформував на засіданні НКРЕКП доповідач з цього питання. За його словами, паливна складова у тарифі ТЕЦ на газі дорівнює 87%, 75% на вугільних ТЕЦ.

“Чинники, які знижують тариф, це в основному вартість палива, але є чинники, які передбачають невелике зростання тарифів. Це розподіл газу і транспортування газу, який зараз Комісія розглядає, а також невелике збільшення зарплати… Це тільки схвалення, ми ще будемо працювати. Головне — це вартість палива. Якщо буде зрозуміла вартість палива, якщо вона піде на зниження, тарифи, відповідно, значно знижаться. Але на сьогодні по нашій методиці ми тільки можемо таким чином розраховувати ціну палива”, — пояснив він.

Перед тим, як направляти документи до НКРЕКП, на харківських теплоелектроцентралях проводили громадське обговорення.

Так, у вересні 2019 року можливу зміну тарифів “ТЕЦ-3” з 2020 року обговорювали на КП “Харківські теплові мережі”. Тоді розглядалося два можливих варіанти — підвищення на 28,6% (за яким розрахунковий тариф для населення по “ТЕЦ-3” становив би 1213,14 грн/Гкал без ПДВ) та зменшення на 10,6% (842,39 грн/Гкал без ПДВ).

“Був оптимістичний і песимістичний прогнози. На підставі інформації, що була на сайті “Нафтогаз України”, в їх фінансових планах. На цей час розмір тарифу по газу змінився, відповідно до цього і розглянули”, — пояснила Суспільному Марина Магомедова, заступниця гендиректора “Харківські теплові мережі” з питань економіки.

На питання, чи вплинуть нинішні розрахунки на вартість послуг з централізованого опалення та постачання гарячої води для населення, Марина Магомедова відповідає: говорити зарано.

“Ми не розраховували. Коли це буде, я не можу сказати. Цей тариф по ТЕЦ розрахований на 2020 рік, як буде у подальшому — чи буде коригування, чи будуть розраховані нові тарифи, ми не можемо ще цього спрогнозувати. Про це ще рано говорити. Крім того, з 1 січня вводиться ринок газу. Яка ціна буде на ринку газу, ми не знаємо”, — сказала Магомедова.