На вулицях Харкова з’явилися патрулі Нацгвардії

Фото: Х.Харьков/Telegram

У Харкові появилися патрулі нацгвардійців. У поліції заявили, що з 1 серпня на вулиці українських міст виходять самостійні патрулі Національної гвардії України.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Департаменту комунікації МВС України.

На зразок європейської системи забезпечення порядку і безпеки на вулицях міст, гвардійці працюватимуть без поліцейських, але в повній взаємодії між підрозділами. Рішення про залучення гвардійців до патрулювання прийматиме керівник територіального органу поліції.

Про це заявив перший заступник міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

“З першого серпня особовий склад НГУ приступив до самостійного несення служби. Вже зараз 2013 гвардійців знаходяться на маршрутах. Це 317 піших патрулів, 68 патрулів зі службовими собаками та 104 автомобільних патрулів. Щоб трохи розвантажити особовий склад Національної поліції, міністр внутрішніх справ дав розпорядження на таку роботу”, – сказав він.

“На разі керівник територіального органу Національної поліції приймає рішення про залучення гвардійців, виходячи з обстановки, яка складається. Гвардійці будуть патрулювати в усіх містах та містечках України, а за потреби – у селищах. Це все в межах Закону України про Національну гвардію”, – наголосив перший заступник міністра.

Голова Національної поліції Сергій Князєв відмітив, що гвардійці будуть нести службу у центрі міст та у найбільш криміногенних районах.

“Щодня на патрулювання вулиць України виходить 2,5 тисячі патрулів поліції. Вони не лише несуть чергування на вулицях, але й виїздять на виклики. Тому МВС пропонує таку сучасну модель несення служби, коли на патрулювання виходять не поліцейський і гвардієць, а лише гвардієць. Тобто НГУ самостійно буде нести службу, але в підпорядкуванні керівникам поліції”, – сказав Сергій Князєв.

Своєю чергою, командувач Національної гвардії Микола Балан наголосив, що гвардія продовжує виконувати свої обов’язки в зоні ООС та охороняти важливі державні об’єкти, а на вулицях міст працюють патрульні підрозділи.

“У складі Національної гвардії є патрульні підрозділи, завдання яких – участь у охороні громадського порядку. Поки ми маємо деякі недоліки в матеріальному забезпечені, наприклад – необхідно комунікувати з Нацполіцією. Для цього треба закупити планшети. Поки ми користуємося технікою поліції, але вже у 2020 році ми закриємо ці питання для комфортного несення служби нашими військовослужбовцями”, – відмітив Микола Балан.

Нагадаємо, виконання функцій з охорони громадського порядку, забезпечення захисту та охорони життя, здоров’я, прав, свобод і законних інтересів громадян цілком відповідає основним завданням НГУ, визначеним у законодавстві.

Перші патрулі нацгвардійців у Харкові очевидці помітили на Салтівці. Про це повідомляють на одному із харківських Telegram-каналів.

«Для забезпечення правопорядку на території Московського, Основ’янського, Холодногірського та Харківського районів заступили 106 військових, які нестимуть службу у складі піших патрулів та чотирьох автопатрулів. Допомагатимуть правоохоронцям шість службових собак», – повідомили в поліції Харкова.