Справа нападників на інкасаторів: банда награбувала на 15 мільйонів гривень

Фото: vinbazar.com

У Дніпровському районному суді м. Києва судитимуть банду з п’яти зловмисників, яка упродовж останніх семи років вчиняли озброєні розбої на інкасаторів. Підозрюваним інкримінують вчинення правопорушень, передбачених шістьома статтями Кримінального кодексу України.

Про це  ХарківTimes дізнався з повідомлення відділу комунікації Нацполіції області

Поліцейські викрили банду у 2016 році. У липні того року у селищі Куп’янськ-Вузловий Куп’янського району учасники групи напали на інкасаторів, погрожуючи вогнепальною зброю.

Організатором групи став уродженець Києва, 1976 року народження. Він підшукав учасників, здійснював керівництво злочинним угрупованням, координував дії кожного з учасників, консультував їх. До складу банди також увійшли мешканці Києва та Харківської області, які діяли відповідно до чітко розподілених ролей.

Документування та викриття банди ускладнювалося тим, що до її складу входили колишній інкасатор банківської установи та колишній працівник правоохоронних структур. Вони були чітко обізнані про здійснення охорони банківськими установами, оперативні можливості правоохоронних органів, заходи конспірації і мали навички поводження зі зброєю та вибуховими речовинами.

Фото: hk.npu.gov.ua

У ході досудового розслідування поліцейські встановили, що учасники групи є причетними до низки тяжких та особливо тяжких злочинів, вчинених у різні роки на території Харківської та інших областей України. Зокрема, йдеться не тільки про озброєні розбійні напади, а й про замах на замовне вбивство.

Сума збитків, завданих потерпілим в результаті злочинної діяльності банди, становить щонайменше 15 мільйонів гривень.

Фото: hk.npu.gov.ua

Під час проведення обшуків в гаражних приміщеннях та за місцями проживання членів групи було виявлено та вилучено цілий арсенал зброї та боєприпасів. Зокрема, підствольні гранатомети, бойові та реактивні протитанкові гранати, тротилові шашки та пластид.

Наразі підозрюваним інкримінують вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст. 257 (бандитизм), ч. 4 ст. 187 (розбій), ч. 3 ст. 289 (незаконне заволодіння транспортним засобом), ч. 1 ст. 263 (незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ч. 2 ст. 15 (замах на злочин), п. 5 ч. 2 ст. 115 (умисне вбивство) КК України.

Як раніше ХарківTimes, протягом 2014 – 2016 років члени озброєної банди, здійснили серію розбійних нападів на інкасаторські автомобілі АТ КБ “ПриватБанк”.