На Харківщині за допомогою пошти підкупають виборців та компрометують кандидатів

Фото: dnipr.kyivcity.gov.ua

За добу, 17 липня поліцейські Харківщини зареєстрували 24 повідомлення про порушення виборчого законодавства України. За трьома заявами відкриті кримінальні провадження.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Нацполіції області.

Зокрема, 16 липня харків’янка повідомила співробітникам Новобаварського відділу поліції що невідомі через поштові скриньки житлових будинків району розповсюджують газети, в яких розміщена недостовірна та компрометуюча інформація відносно кандидата у народні депутати Верховної Ради України. Наступного дня, 17 липня, слідчі Новобаварського ВП  відкрили кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України (Перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача).

До Краснокутського ВП надійшла заява від голови Пархомівської сільської ради. Він розповів, що до нього звернулися місцеві мешканці та повідомили про те, що невідомі особи через поштове відділення пересилають пакунки невідомого походження. Під час огляду пакунку поліцейські встановили, що вони містять медичні препарати та аркуш паперу із зображенням кандидата в народні депутати України. Слідчим відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 160 Кримінального кодексу України (підкуп виборця, учасника референдума). Це провадження приєднали до аналогічного, відкритого раніше.

Схожа інформація зареєстрована у Валківському відділі поліції. На відділенні пошти в місті Валки надійшла значна кількість посилок, в яких знаходилися медикаменти. За отриманою інформацією, дані посилки призначені для осіб похилого віку та повинні були розповсюджуватися серед пенсіонерів під час виборчої кампанії від одного з кандидатів у народні депутати України. Слідчим відкрито кримінальне провадження за ч. 1 ст. 157 Кримінального кодексу України, яке приєднано до раніше відкритого.

Більшість інших повідомлень та звернень громадян, що надійшли до територіальних відділів та відділень поліції Харкова та області, стосувалися правил розміщення агітаційних матеріалів та проведення агітації.

Всі заяви та звернення зареєстровані у Журналах єдиного обліку територіальних відділів та відділень поліції, тривають перевірки.

Довідка. З початку передвиборчої кампанії поліцейські Харківщини зареєстрували 379 повідомлень щодо порушень виборчого процессу.

Слідчими відкрито 42 кримінальне провадження. З них 10 – за ст.157 (перешкоджання здійсненню виборчого права або права брати участь у референдумі, роботі виборчої комісії або комісії з референдуму чи діяльності офіційного спостерігача), 1 – за ст. 159-1 (порушення порядку фінансування політичної партії, передвиборної агітації, агітації з всеукраїнського або місцевого референдуму), 11- за ст. 160 (підкуп виборця, учасника референдуму), 19 – за ст. 296 (хуліганство), 1- за ст. 185 (крадіжка) Кримінального кодексу України.

Окрім цього, працівниками поліції складено 10 адміністративних протоколів: 1 – за ст. 178,1 – за ст. 212-14, 8 – за ст. 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення. За 146 заявами під час проведення перевірки порушень законодавства не виявлено.

Як повідомляв ХарківTimes, в поліцію Харкова поскаржились на крадіжку банерів з зображенням кандидата в нардепи.