Дар’я Кригіна визнана коригувальницею російського вогню по Харкову та засуджена на 11 років

Фото: suspilne.media

Сьогодні, 5 вересня, суд визнав 30-річну Дар’ю Кригіну винною в коригуванні російського вогню по Харкову та засудив її до 11 років за ґратами.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Встановлено, що уродженка м. Антрацит Луганської області, яке з 2014 року окуповано російськими військовими, вже тривалий час проживала у Харкові. Прокурори у суді довели, що за завданням представника НЗФ «ЛНР» вона передавала йому інформацію про розташування українських військових та техніки у Харкові», — йдеться у повідомленні.

У суді доведено, що колишня преподавателька Харківського національного університету внутрішніх справ та колишня аспірантка Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, а також кондитерка та дизайнерка, тоді ще 29-річна Дар’я Кригіна на початку повномасштабного вторгнення рф «передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста». Внаслідок її дій загинули та були поранені прості мирні мешканці Харкова.

Свою провину Кригіна не визнала, а її адвокат взагалі вважає докази СБУ сфальсифікованими.

Як повідомляв Харків Times, Кригіна була затримана у квітні 2022 року, її підозрювали у шпигунстві на користь росіян і коригуванні російського вогню. «Зокрема вона передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста. Внаслідок ракетних обстрілів скоригованих інформаторкою є загиблі та поранені», – повідомляли в СБУ. Під час обшуку за місцем проживання жінки було вилучено «засоби зв’язку з представниками спецслужб країни-агресора», а також значну суму коштів у російських рублях.

У січні 2023 року Кригіна, затримана за підозрою у співпраці з російськими спецслужбами та у коригуванні вогню по Харкову, за рішенням харківської судді вийшла з СІЗО під заставу у півмільйона гривень. Таке рішення ухвалила суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Людмила Рибальченко. Це неабияк обурило громадськість.

6 січня Харківський апеляційний суд у повному обсязі задовільнив апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури та призначив Дарії Кригіній, обвинувачуваній у коригуванні російського вогню по Харкову, що призвело до людських жертв та руйнувань, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави.

14 лютого суддя Людмила Рибальченко, яка розглядала цю справу і наприкінці грудня 2022 року дозоволила Кригіній вийти під заставу, заявила самовідвід. Обгрунтовуючи самовідвід суддя Рибальченко заявила, що в її квартирі та квартирі її матері проводили обшуки. Підставою для них стало звернення прокуратури Івано-Франківська. Суддю підозрювали у «здійсненні дій для ухилення Дар’ї К. від відповідальності» та у зв’язках із родичем Кригіної, який перебуває на тимчасово окупованій території Луганщини та співпрацює з «лнр».