Суддя, як відпускала під заставу російську коригувальницю Кригіну, заявила самовідвід

Фото: suspilne.media

У справі Дарії Кригіній, обвинувачуваній у коригуванні російського вогню по Харкову, що призвело до людських жертв та руйнувань, зміниться суддя. 14 лютого суддя Людмила Рибальченко, яка розглядала цю справу і наприкінці грудня минулого року дозоволила Кригіній вийти під заставу, заявила самовідвід.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Суспільного.

Обгрунтовуючи самовідвід суддя Рибальченко заявила, що в її квартирі та квартирі її матері проводили обшуки. Підставою для них стало звернення прокуратури Івано-Франківська.

“Підставою для обшуку, зокрема, стало, цитати: “Суддя Рибальченко, працюючи на посаді судді у Дзержинському райсуді міста Харкова здійснює дії для ухилення Дар’ї К. від відповідальності. Крім того, Рибальченко, перебуваючи на посаді судді, може надавати інформацію громадянину Т. про інші кримінальні справи, що є на розгляді суду”, — йдеться в заяві, яку під час засідання зачитала суддя.

У клопотанні прокурори перевіряють, чи не мала суддя зв’язку із дядьком підозрюваної, який перебуває на тимчасово окупованій території Луганщини та співпрацює із терористичною організацією “ЛНР”.

Рибальченко звернулася до Вищої ради правосуддя та генерального прокурора України про втручання в її діяльність, а також подала заяву про відвід у справі.

Адвокати підозрюваної просили відмовити в заяві про самовідвід, прокуратура залишила це на розсуд суд. Суд заяву задовольнив.

Далі автоматизована система має визначити нового суддю в справі й почати розгляд заново.

Як повідомляв Харків Times, 29-річна Дар’я Кригіна, затримана за підозрою у співпраці з російськими спецслужбами та у коригуванні вогню по Харкову, за рішенням харківської судді вийшла з СІЗО під заставу у півмільйона гривень. Таке рішення 22 грудня 2022 року ухвалила суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Людмила Рибальченко. Однак прокуратура оскаржила це рішення, і Кригіну, згідно з ухвалою Харківського апеляційного суду знов відправили до СІЗО.

У квітні в Харкові взяли під варту 29-річну жінку, яка працювала на російських загарбників, передавали їм данні про Збройні сили України. «Зокрема вона передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста. Внаслідок ракетних обстрілів скоригованих інформаторкою є загиблі та поранені», – встановила СБУ.

Фото: suspilne.media