Ймовірна російська коригувальниця Кригіна залишається під вартою

Фото: СБУ

Сьогодні, 6 січня, Харківський апеляційний суд у повному обсязі задовільнив апеляційну скаргу Харківської обласної прокуратури та призначив Дарії Кригіній, обвинувачуваній у коригуванні російського вогню по Харкову, що призвело до людських жертв та руйнувань, запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без права внесення застави до 19 лютого 2023 року.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

«Із зали суду обвинувачена буде доправлена до слідчого ізолятора, заставу повернуть», – зазначив речник прокуратури Дмитро Чубенко.

Розслідування СБУ встановило, що 29-річна уродженка Луганської області переїхала до Харківщини та, за завданням свого російського куратора, «передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста». Внаслідок дій Кригіної були загиблі та поранені серед мешканців Харкова.

Рішення судді Дзержинського суду Людмили Рибальченко щодо призначення застави для Кригіної в розмірі майже півмільйона гривень неабияк обурило широкі верстви громадськості в нашому місті. Багато людей запитували слідом за відомим харківським волонтером та бізнесменом Юрієм Сапроновим: «Ви впевнені, що вона не втече до суду?». Тим більше, що в Кригіної є родичі на окупованих територіях, та й сама вона жила там, каталася до росії, відпочивала в окупованій Ялті, відвідувала у 2021 році москву, як встановили журналісти Харківського Антикорупційного центру (ХАЦ). СБУ взагалі вважає, що до Харкова колишня преподавателька Харківського національного університету внутрішніх справ та колишня аспірантка Харківського національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кондитерка та дизайнерка повернулася за вказівкою свого куратора з російських спецслужб. Схоже, саме це завдання ворога новоявлена мата харі й вважала «плюсами», які вона «знайшла в цій обстановці», як зазначала у соціальних мережах. Цікаво, з вікна її квартири у багатоповерховій новобудові на вулиці Культури було видно, як ворожі снаряди та ракети влучають у наше місто?

Один із засновників ХАЦ, юрист Ігор Черняк, який зараз боронить Україну зі зброєю в руках, досить грамотно розклав ситуацію із заставою для Кригіної саме з юридичної точки зору.

«Щодо ситуації із заставою для гр-ки Кригіної, яка обвинувачується у коригуванні рашистських обстрілів по Харкову.

– Чи міг суд не обирати заставу?

– Міг, це прямо передбачено законом, бо злочин призвів до загибелі людей. І саме так відбувається в 99,99% випадків.

– Чи мотивував суд якимось чином відсутність чи ризиків для Кригіної ухилитися від правосуддя?

– Ні суд цього не зробив, хоча був прямо забов‘язаний.

– Чому суд вирішив визначити для Кригіної заставу?

– Бо бідна дівчинка сидить з 21 квітня. Це майже дослівно з ухвали, просто там без «бідна дівчинка».

– Яким чином суд визначив розмір застави?

– Це є таємниця величезна, бо в ухвалі про це ані слова, крім просто цитування норм КПК.

– Чи враховував суд майновий стан Кригіної, факт вилучення у неї значних сум грошей і тд?

– Ні, бо в ухвалі про це взагалі жодного слова.

– Чи була пані Ваша честь свідома всіх цих обставин при прийнятті рішення?

– Так, на 100%

– Чи є в сьогоднішніх умовах таке рішення таким собі «відпускним квитком» для Кригіної?

– Так, на 100%», – написав Черняк у Facebook.

Мабуть, на всі ці питання харків’яни та представники українського закону ще мають отримати відповіді. А поки що нам залишається тільки порадуватись разом із Юрієм Сапроновим тому, що «закон працює».

«Пані Кригіну залишено під вартою без внесення застави. За моєю інформацією, суддя Рибальченко пішла у відпустку. Спасибі СБУ та Олександру Скакуну за те, що під час між “випуском” пані Кригіної та апеляцією не дали їй втекти. Це я також знаю і люди повинні знати», – написав Сапронов у Facebook.

Фото з соцмереж: ХАЦ

Як повідомляв Харків Times, 29-річна Дар’я Кригіна, затримана за підозрою у співпраці з російськими спецслужбами та у коригуванні вогню по Харкову, за рішенням харківської судді вийшла з СІЗО під заставу у півмільйона гривень. Таке рішення 22 грудня 2022 року ухвалила суддя Дзержинського районного суду міста Харкова Людмила Рибальченко.

У квітні в Харкові взяли під варту 29-річну жінку, яка працювала на російських загарбників, передавали їм данні про Збройні сили України. «Зокрема вона передала координати і допомогла ворогу скоригувати вогонь по освітніх, медичних, торгівельних об’єктах та по житлових кварталах у центрі міста. Внаслідок ракетних обстрілів скоригованих інформаторкою є загиблі та поранені», – встановила СБУ.