Рештки будівлі Куп’янського краєзнавчого музею, зруйнованого російським ракетним обстрілом

Будівлю Куп’янського краєзнавчого музею, за даними Харківські  обласній військовій адміністрації, було зруйновано внаслідок удару двох російських ракет С-300, що російські військові завдали по центру Куп‘янська 25 квітня близько 9:15. За даними Внаслідок удару загинули дві жінки загинуло дві жінки 54 та 57 років, тіла яких рятувальники вилучили з-під уламків будівлі. Шестеро мирних мешканців зазнали поранень, вони були доправлені до лікарні.

За даними Департамента культури і туризму ХОВА, загиблі – директор музею Ірина Осадча та співробітник музею Олена Водоп’янова.

В результаті вибуху повністю зруйновано значну частину будівлі музею, вцілила частина зазнала значних пошкоджень.

Куп’янський краєзнавчий музей було розташовано у центрі міста Куп’янська у будівлі, яка входила в комплекс споруд зруйнованого у радянський період Покровського собору (кінець XIX ст.), яка є архітектурною та історичною пам’яткою. Робота з його створення почалася в кінці 1960-х років, музей було відкрито 24 грудня 1972 року.

Матеріал підготовлено в рамках проєкту “Документування впливу війни на культурний сектор в Україні”, що здійснюється Інститутом масової інформації у партнерстві з ЮНЕСКО. Дана публікація не виражає будь-якої думки з боку ЮНЕСКО. Автор несе відповідальність за вибір і представлення матеріалів, а також за висловлені в них думки, які не обов’язково відповідають ЮНЕСКО та не зобов’язують Організацію до будь-яких дій.