Такі собі селфі. У Харкові затримали ймовірну коригувальницю ворожого вогню

Фото: СБУ

У Харкові затримали жінку, підозрювану в тому, що вона наводила російський вогонь на стратегічні промислові об’єкти міста.

Про це Харків Times повідомив речник УСБУ області Владислав Абдула.

«Служба безпеки затримала ще одну російську інформаторку, яка коригувала російські повітряні атаки по Харкову», – йдеться у повідомленні.

У Службі вважають, що жінка «знімала стратегічні об’єкти Харкова під виглядом селфі» й саме за її координатами влітку 2022 року росіяни «здійснили ракетний удар по виробничих цехах місцевого заводу енергетичної галузі України».

«Щоб скоригувати ворожу атаку рф фігурантка сфотографувала себе на фоні промислового об’єкту з прив’язкою до місцевості і відправила фото агресору», – розповів Абдула.

Жіночка виявилася працівницею того самого заводу. Російська фсб залучила її до співпраці під час поїздки до москви ще до початку повномасштабного вторгнення.

Слідство встановило, що після 24 лютого з нею зв’язався представник російської спецслужби та «поставив завдання передавати йому геолокації українських захисників та критичної інфраструктури у місті». Що вона й робила через популярний месенджер, постійно змінюючи телефони задля конспірації.

«Для передачі координат українських об’єктів, фігурантка робила навпроти них «селфі», потім відправляла фото до фсб і після цього одразу видаляла знімки з телефону», – вважає СБУ.

Більш того, щоб не «спалитись», жінка «активно публікувала у соцмережах власні коментарі, в яких демонстративно критикувала військово-політичне керівництво рф». Але це вочевидь не допомогло – ймовірну поплічницю ворога затримали «під час виконання нею нового ворожого розвідзавдання».

Наразі слідчі Служби безпеки вже попередили затриману про підозру за ч. 3 ст. 114-2 КК (несанкціоноване поширення інформації про переміщення, рух та розташування підрозділів ЗСУ). Підозрювана перебуває під вартою і ризикує залишитися за ґратами на 12 років.

Як повідомляв Харків Times, на початку серпня до восьми років ув’язнення засуджено ворожого інформатора, який передавав представникам рф дані про розміщення Сил оборони у Харкові.