У звільнених Липцях виявили створену окупантами фільтраційну в’язницю (фото)

У Харківській області, у нещодавно звільненому селі Липці оперативники Служби безпеки виявили в’язницю, в якій окупанти незаконно утримували українців, катували їх, а потім вивозили до рф.

Про це Харків Times повідомив речник Управління СБУ у Харківській області Владислав Абдула.

Катівня, яку загарбники називали «подвалом», була облаштована у приміщенні, де розміщувалася так звана «народна міліція лнр». Рашисти кидали “на подвал” місцевих мешканців, які підтримували територіальну цілісність України та відмовлялися співпрацювати з ворогом.

“Рашисти застосовували до в’язнів жорстокі тортури, після чого силоміць вивозили їх на територію рф”, – розповів Владислав Абдула.

Працівники спецслужби встановлюють всіх постраждалих від тортур окупантів, а також усіх воєнних злочинців, причетних до знущання над цивільним населенням.

Розслідування проводиться у рамках розпочатого раніше кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 КК УКраїни (порушення законів та звичаїв війни).

Як повідомляв Харків Times, у Харківській області поліцейські виявили 18 російських катівень та встановили тисячу військових злочинців.

У Балаклії рашисти влаштували катівні у підвальних приміщеннях відділу поліції та у будівлі навпроти – БалДруку. Людей катували в різний спосіб, найлегшим вважалося, коли били струмом.

Під час окупації рашисти перетворили райвідділок поліції Куп’янська на в’язницю, де утримували та знущалися з місцевих мешканців, які відмовлялися з ними співпрацювати. за словами одного з постраждалих, людей тут катували струмом та випалювали паяльником хрести на тілі.

У  селищі Козача Лопань виявили одразу дві російські катівні. Окупанти облаштували катівні у підвалах залізничного вокзалу та місцевого магазину.