Харківський коксовий завод має заплатити майже 3,5 млн штрафу

Сьогодні, 19 жовтня, апеляційний суд не задовольнив скаргу коксового заводу і зобов’язав його сплатити штраф за забруднення навколишнього середовища.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Держекоінспекції в Харківській області у Facebook.

Державна екологічна інспекція в Харківській області виграла суд у справі проти коксового заводу «Новомет» про порушення природоохоронного законодавства.

Апеляційний суд не задовольнив скаргу коксового заводу, повідомили 19 жовтня в Держекоінспекції.

«19 жовтня 2021 року Східним апеляційним господарським судом винесено постанову про відмову у задоволені апеляційної скарги ТОВ «Коксовий завод «НОВОМЕТ» на рішення господарського суду Харківської області від 03.06.2021 року по справі № 922/719/21 за позовною заявою Харківської місцевої прокуратури № 2 в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Харківській області до ТОВ «Коксовий завод «НОВОМЕТ» про стягнення 3 475 649,79 грн», — йдеться в повідомленні.

Рішення набрало законної сили.

Як повідомляв Харків Times, у грудні 2020 року Харківський окружний адміністративний суд ухвалив зупинити роботу заводу до отримання ним дозволу на викиди забруднюючих речовин у повітря. При цьому Харківська обласна прокуратура, підтримавши позов тієї ж Держекоінспекції, вимагала закриття заводу до приведення до ладу очисних систем підприємства.

24 лютого Харківська міська рада звернулася до президента та прем’єр-міністра України з проханням взяти під особистий контроль ситуацію із забрудненням атмосферного повітря при здійсненні діяльності ТОВ «Коксовий завод «Новомет» і дати доручення відповідним установам вжити необхідних заходів.

2 березня міська комісія з надзвичайних ситуацій звернулася до відповідної державної комісії з вимогою заборонити роботу підприємства.

15 березня харків’яни провели черговий пікет під гаслом «Харків’яни мають право на чисте повітря» під стінами Другого апеляційного суду Харкова, де слухалася справа по апеляції «Новомету».

А представники ТОВ «Коксовий завод «Новомет», що оскаржують рішення про тимчасове зупинення підприємства, того дня просто не з’явилися на розгляд своєї скарги.

І нарешті, 24 березня коксовим заводом зайнялася Служба безпеки України – силовики повідомили про підозру директору заводу «Новомет», що постійно забруднює повітря і, не дивлячись на рішення різних інстанцій, продовжує працювати без відповідних документів. Санкція статті передбачає великий штраф або ув’язнення до трьох років.

31 березня стало відомо, що Держекоінспекція дозволила коксовому заводу ще сім років отруювати атмосферу Харкова.

7 квітня противники коксового заводу в Харкові пікетували суд, який повинен був розглянути апеляцію заводу.

3 червня Господарський суд Харківської області оштрафував коксовий завод «Новомет» на 3,5 мільйона гривень за заподіяну його викидами шкоду екології.

У вересні 2021 року Новобаварська окружна прокуратура Харкова затвердила і направила до суду обвинувальний акт стосовно директора підприємства.