До Краснопавлівського водосховища подадуть дніпровську воду (фото)

Фото: Харків Times

5 листопада розпочали наповнювати канал Дніпро-Донбас, через який здійснюється водообмін у Краснопавлівському водосховищі.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі обладміністрації з посиланням на інформацію Державного агентства водних ресурсів України.

Від Краснопавлівського водосховища залежить забезпеченість водою близько 400 тис. жителів Харківської області, у тому числі 20% харків’ян. Водойма наливна – вода до неї надходить з Дніпра каналом Дніпро – Донбас.

За регламентом, поповнювати водні запаси необхідно двічі на рік – весною та восени. Проте протягом двох останніх років прокачування не проводили, на це не виділялися кошти з державного бюджету. У результаті у 2020 році рівень води у водосховищі впав до критичних позначок – водосховище було наповнене трохи більше, ніж на чверть своєї місткості.

До державного бюджету внесли необхідні зміни, на прокачування води виділили 90 млн гривень.

У Державному агентстві водних ресурсів України повідомляють, що до Краснопавлівського водосховища планується подати 60 млн куб. метрів дніпровської води.

“Це дасть можливість покращити якість води у водосховищі за жорсткістю до 8,3 мг-екв/куб.дм (наразі 9,4 мг-екв/куб.дм) та у цілому поліпшити екологічну ситуацію”, – запевнили в агентстві.

Довідка. Наповнення Краснопавлівського водосховища через канал Дніпро-Донбас здійснюється 12 насосними станціями загальною витратою 120 куб. м/с. Щоб перекачати сюди воду з Дніпра, необхідно зробити водообмін спочатку у Орільському водосховищі, після цього вода зможе перейти до Краснопавлівського водосховища. Водойма має повний об’єм 420 млн куб. метрів, корисний об’єм – 412 млн куб. метрів. За інформацією керівництва каналу Дніпро-Донбас, на весь процес потрібно 42 доби.