Правоохоронці викрили привласнення бюджетних коштів під час будівництва амбулаторій у Харківській області

Фото: СБУ.

Співробітники Служби безпеки України спільно з Нацполіцією та Харківською обласною прокуратурою викрили багатомільйонну корупційну схему під час будівництва центрів первинної медико-санітарної допомоги у Харківській області.

Про цеХарків Times повідомили у прес-службі СБУ.

За даними досудового слідства, протиправний механізм діяв за участі посадових осіб органів державної влади, місцевого самоврядування та афілійованих до них 14 комерційних структур, у тому числі з ознаками фіктивності.

“Протягом 2018-2019 років Департамент капітального будівництва Харківської ОДА виділив загалом понад 360 мільйонів гривень для зведення 30 сільських амбулаторій у різних районах області. За результатами місцевих тендерів ці кошти були перераховані будівельним фірмам і задіяним субпідрядним організаціям. Водночас ініційовані СБУ будівельно-технічні та економічні експертизи показали, що частина із цих коштів була привласнена учасниками оборудки через суттєве завищення вартості та обсягів виконаних робіт”, – йдеться у повідомленні.

Встановлено, що під час зведення лише двох медичних центрів розтрата бюджетних коштів становила понад 1 мільйон гривень. Наразі трьом керівникам підрядних фірм, задіяним в оборудці, оголошено про підозру за ч. 2, 4, 5 ст. 191 Кримінального кодексу (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та за ч. 2 ст. 367 (службова недбалість). На майно одного із них накладено арешт, ще одного фігуранта справи оголошено у розшук.

Тривають слідчі дії, встановлюються всі факти розкрадання бюджетних коштів. Перевіряється причетність інших посадовців до протиправної діяльності.