У всіх пологових будинках Харкова запустили послугу “єМалятко”

Фото: www.city.kharkov.ua

Презентація сервісу “єМалятко” відбулася 3 січня у Харківському міському перинатальному центрі. Як повідомила заступник міського голови Світлана Горбунова-Рубан сервіс “єМалятко” доступний у всіх пологових будинках міста Харкова, де прийомом заяв від батьків займатиметься працівник відділу РАЦС.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі міськради.

Як повідомила заступник міністра цифрової трансформації України Людмила Рабчинська, сервіс передбачає об’єднання 10 послуг для батьків новонароджених в одну послугу. Якщо раніше, за її словами, батькам необхідно було відвідати різні державні установи 11 разів, принести 37 документів і витратити на це близько 30 годин, то тепер потрібно заповнити тільки одну заяву і присвятити цьому лише 20 хвилин.

“Ми хочемо якомога більше спростити життя батьків, які звертаються за цією послугою, щоб вони не відчували незручностей. Жодна країна в світі не дає стільки послуг на основі однієї заяви. Крім того, “єМалятко” – це ефективний інструмент у боротьбі з корупцією, адже більше ніхто і ніколи не буде вимагати нічого зайвого від батьків. Зараз послуга запущена в тестовому режимі в Харкові. А потім, протягом місяця, вона з’явиться ще в 10 українських містах: Києві, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі, Рівному, Івано-Франківську, Львові, Луцьку, Вінниці та Маріуполі”, – зазначила Людмила Рабчинська.

Вона також вручила свідоцтво про народження Владиславу і Наталі – новоспеченим батькам Данііла, які отримали у пологовому будинку шість послуг за однією заявою:

  • державну реєстрацію народження;
  • визначення походження дитини;
  • призначення допомоги при народженні дитини;
  • реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків;
  • визначення приналежності новонародженої дитини до громадянства України;
  • внесення інформації про дитину до Єдиного державного демографічного реєстру.

За словами заступника Харківського міського голови з питань цифрової трансформації Олега Дробота, зовсім скоро отримати послугу “єМалятко” можна буде не тільки у пологовому будинку.

“Ми плануємо впровадити цей сервіс у відділах РАЦС і в центрах надання адміністративних послуг, щоб городяни могли звернутися до “єМалятка” у зручному місці і в зручний час. Примітно, що саме в Харкові цей проєкт був реалізований першим в Україні, адже наше місто зусиллями мера Геннадія Кернеса стало на шлях повної діджиталізаціі. Я вважаю, що це початок цифрової трансформації не тільки міста Харкова, а й усієї країни”, – підкреслив Дробот.

Поки ж, щоб скористатися сервісом “єМалятко” у пологових будинках, батькам при собі необхідно мати паспорти, ідентифікаційні коди, гроші в розмірі 13,6 грн на банківській картці або на рахунку мобільного телефону (для реєстрації місця проживання), дані банківської картки для соціальної виплати.