Зайцева просить Верховний суд скасувати вирок

Фото: София Митина/Харків Times

Винуватиця жахливого ДТП на Сумській, у якій загинуло шестеро людей, подала скаргу до Верховного суду, щоб їй скасували вирок.

Про це Харків Times дізнався із повідомлення журналістки Тетяни Доцяк у Facebook.

«Зайцева не хоче сидіти, Зайцева хоче додому, – пише журналістка. – Пам’ятаємо, Олена Зайцева обіцяла визнати будь-який вирок суду і чесно нести відповідальність, але насправді вважає 10 років тюрми за 6 смертей і 6 покалічених людей надто суворим покаранням. І подала скаргу до Верховного суду. Там просить скасувати вирок, а провадження закрити. Або ж зменшити термін ув’язнення до 5 років умовного покарання. Відшкодування ж Зайцева просить поділити з Дроновим 70 на 30. 70 відсотків Дронову, звісно».

За її словами, «суд поки не взяв скаргу до розгляду, лишив без руху – юридичним терміном, бо скарга оформлена неналежним чином. Адвокатка Зайцевої не пояснила в чому полягає незаконність і необґрунтованість судового рішення та невідповідність призначеного покарання тяжкості кримінального правопорушення. Суд дав адвокатці Зайцевої 15 днів на усунення недоліків».

Тетяна Доцяк повідомляє, що Геннадій Дронов також подав скаргу до Верховного суду, однак поки немає інформації, чи взято її до розгляду.

«Також Дронов змінив адвоката, за моєю інформацією, його інтереси представлятиме адвокат Харківської правозахисної групи Геннадій Токарев», – пише журналістка.

Наразі винуватці ДТП на вул. Сумській у Харкові нині відбувають покарання – Геннадій Дронов у виправній колонії на Полтавщині, Олена Зайцева – у виправному центрі на Дніпропетровщині.

Як повідомляв Харків Times, аварія сталася 18 жовтня 2017 року на перехресті вулиці Сумської та провулку Мечникова у центрі Харкова. Як встановили слідчі, Олена Зайцева за кермом Lexus рухалася вгору вулицею Сумською та проігнорувала червоний сигнал світлофора. У той же час автомобіль Volkswagen Touareg, за кермом якого перебував Геннадій Дронов, почав рух на жовтий з боку Бурсацького спуску й на перехресті в’їхав у машину дівчини. Lexus Зайцевої вилетів на тротуар та збив людей, які стояли там.

П’ятеро людей у віці від 19 до 46 років загинули на місці. Шестеро – отримали травми різної тяжкості, одна 24-річна потерпіла пізніше померла у лікарні. В ході слухання справи Зайцева вину визнала, Дронов – не визнав. Звинувачення просило для обох обвинувачених максимальний термін ув’язнення, установлений відповідною статтею – 10 років.

26 лютого Київський райсуд Харкова засудив Олену Зайцеву та Геннадія Дронова до 10 років позбавлення волі. Суд також заборонив їм керувати транспортними засобами протягом 3 років і задовольнив в повному обсязі цивільні позови потерпілих.