Італійський суд не зміг довести провину Марківа – Харківські правозахисники

Суд в італійській Павії не зміг довести провину нацгвардейца Віталія Марківа, якого засудили до 24 років ув’язнення за звинуваченням у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі в 2014 році.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Харківської правозахисної групи.

Правозахисники нагадали, що суд Павії 11 жовтня розповсюдив мотивувальну частину вироку Марківа.

“176-сторінковий документ жодним чином не знімає серйозних побоювань, викликаних самою природою звинувачень проти Марківа. Навпаки, оскільки в документі ігноруються важливі докази, представлені захистом, і, мабуть, виключно суворий вирок частково пояснюється послідовним запереченням Марківа будь-якого злочину”, – йдеться в заяві.

Правозахисники зазначили, що ні Роккеллі, ні його російський перекладач Андрій Миронов не мали акредитації преси та інших атрибутів журналістів, які працюють в зоні бойових дій. Крім того, Миронов був одягнений в камуфляжні штани, “як багато, якщо не все, росіяни або проросійські бійці в цьому районі”.

У заяві йдеться, що звинувачення суду, ймовірно, були засновані виключно на суперечливих показаннях французького журналіста Вільяма Ругелона, який подорожував з Роккеллі і Мироновим, і на підставі “вільної інтерпретації” телефонної розмови з Марківа в ЗМІ.

На думку правозахисників, суд проігнорував критично важливі докази захисту про те, що мінометний вогонь в бік загиблих журналістів українська армія відкрила у відповідь на вогонь бойовиків.

“Не було жодного спровокованого нападу на журналістів, однак сталася перестрілка в зоні військових дій, в якій трагічно були вбиті журналісти без жилетів для преси або інших видимих ​​ознак”, – підкреслюється в заяві.

Правозахисники зазначили, що в той час як судове рішення називає свідчення Марківа суперечливими, набагато більш суперечливими є свідчення Ругелона, якому вдалося вижити.

“Ще в 2014 році він визнав, що не знав, звідки почався перший постріл. Лише через чотири роки, в 2018 році, під час суду над Марківа він раптово” дізнався “, що це сталося з пагорба і, отже, з позиції української армії “, – йдеться в документі.

“Не було” порушення четвертої Женевської конвенції “, але була військова ситуація, коли одна сторона реагувала на перестрілку інший”, – заявили правозахисники.

Вони додали, що сторона захисту привела масу доказів непричетності Марківа до вбивства, проте суд в Павії не врахував жодного з них.