У Харківській області відновили рух мостом через Сіверський Донець

Фото: restoration.gov.ua

Шляховики відновили рух мостом через Сіверський Донець у Харківській області, який підірвали ще в лютому 2022 року під час наступу російського війська.

Про це Харків Times повідомили у прес-службі Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Сапери підірвали лише два прогони моста, аби відновити споруду можна було якомога швидше та з мінімальними затратами. Першочерговим завданням після звільнення регіону стало влаштування тимчасової переправи поруч зі зруйнованим шляхопроводом. За підтримки норвезького уряду встановили для цього два модульні мости.

Під час відновлення самого мосту повністю замінили дві прогонові будови та дві опори. Капітально відремонтували всі конструкції з урахуванням сучасних навантажень. Встановили автономне освітлення на основі сонячних панелей, а також перильні та бар’єрні огородження, нанесли розмітку.

У Харківській області триває відновлення на 13 штучних спорудах. На інших 9 запланованих до відновлення споруд роботи призупинили або ще не розпочали через близькість до лінії фронту та високу ймовірність обстрілів.

Фото: restoration.gov.ua

Як повідомляв Харків Times, станом на вересень 2023 року у Харківській області за рахунок державної субвенції капітально ремонтували дві зруйновані росіянами дороги до населених пунктів та п’ять мостів, також знищених ворогом.