На Харківщині капітально ремонтують дві дороги та п’ять мостів

Фото: Харків Times

Наразі у Харківській області за рахунок державної субвенції капітально ремонтують дві зруйновані росіянами дороги до населених пунктів та п’ять мостів, також знищених ворогом.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній раді.

«В ході операції по звільненню територій від російських окупантів  при наступі наших військ ворог зруйнував 27 мостів на дорогах місцевого значення. Фахівці ДП «Дороги Харківщини» облаштували 22 тимчасові переправи, такі як у Вербівці, Борщовій, Тишках», – йдеться у повідомленні облради про засідання постійної комісії з питань розвитку інфраструктури, будівництва та шляхів.

За словами директора ДП «Дороги Харківщини» Ігоря Турченко, обласну Програму розвитку дорожнього господарства Харківської області на 2021 – 2025 роки, затверджену рішенням облради від 24 грудня 2020 року, було у мовно «розділено на два етапи: до війни, та після» (формулювання «до війни» стосовно програми 20-го року залишаємо на совісті обласних народних обранців).

«На п’ятьох переправах відновлювані роботи не можуть проводитись, бо поруч лінія зіткнення. Цього року субвенція для Харківської області склала 887 млн грн. Після погодження ці кошти були спрямовані на такі основні напрямки: дорога Хотімля – Мартова, яка була повністю зруйнована, та дорога  Граково – Базаліївка. Наразі виконано 75% – 80% основних видів робіт. Продовжується улаштування верхнього шару укриття та облаштування обочин. На жовтень залишаться роботи по встановленню дорожніх знаків, нанесення розмітки тощо. Також в активній фазі йде ремонт п’яти мостових споруд. Вже завершено місток до населеного пункту Вільхівка, це під’їзд до населеного пункту Елітне. Також виконуються роботи в Борщовій, в Тишках та Вербівці, будується тимчасова переправа в Базаліївці. Роботи виконуються відповідно до графіка і їх планується завершити наступного місяця», – доповів Турченко.

Як повідомляв Харків Times, згідно із заявою голови Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафи Найєма на Міжнародному інвестиційному форумі «Рестарт Харків» вчора,19 вересня, в Харківській області цього року планується завершити відбудову чотирьох мостів, зруйнованих під час бойових дій, а наступного – ще 14.