Чергового посадовця від опзж з Куп’янська Харківської області судитимуть за держзраду й колабораціонізм

Фото: ХАЦ

У Харківській області заочно судитимуть чергового куп’янського посадовця за державну зраду й колабораціонізм. Завершено спеціальне досудове розслідування стосовно 50-річного колишнього заступника куп’янського міського голови (також колишнього та втікача). Його звинувачують у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України) та колабораційній діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України).

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Розслідування з’ясувало, що підозрюваний чиновник «27 червня 2022 року добровільно уклав трудовий договір та обійняв посаду «в.о. помічника заступника голови з питань інфраструктури» в окупаційній адміністрації. На цій псевдопосаді він керував комунальними підприємствами Куп’янська під час окупації міста».

Зрозуміло, що мова йде про такого собі Андрія Козуба, який у жовтні 2020 року був обраний депутатом Куп’янської райради від… правильно, від забороненої нині партії опзж, що звила неабияке гніздечко в Куп’янську. Досить пригадати хоча б колишнього мера Генадія Мацегору, який втік до росії з усією родиною, але й там чомусь був заарештований, очевидно, через непотрібність. На Харківщині йде під суд (на щастя, цілком очно) ще одна депутатка райради від опзж – Валентина Кобелєва, яка допомагала рашистам у захопленні Куп’янська. Ведеться розслідування й щодо попередника Мацегори на посту куп’янського мера – члена партії регіонів та палкого шанувальника «руzького міра» Володимира Демченка, який організовував роботу «незаконних органів влади, створених агресорами на тимчасово окупованій території району». Розшукують українські правоохоронці й депутата райради Віталія Кизима, який «кар’єрно зростав» у Куп’янську від власника похоронної контори – до директора комунального підприємства «Комунальник», а після – до «заступника голови так званої «ВГА Купянского района Харьковской области» під рашистами. А оперативники ДБР встановили, що заступниця начальника Куп’янського районного відділу поліції Харківської області, підполковник Наталія Шевченко «свідомо перейшла на бік окупантів» та «забезпечувала, у тому числі безперешкодне проходження колони російської військової техніки Куп’янськом». І це – лише мала частина ганебного списку куп’янських зрадників, якими зараз займаються компетентні органи України.

На жаль, Червонозаводський райсуд Харкова цього обвинуваченого судитиме заочно, бо він встиг втекти разом зі своїми російськими покровителями. Але маємо надію, що і його, і його «подільників», та й його російських панів рано чи пізно судитимуть в Україні.

Як повідомляв Харків Times, на початку березня правоохоронці оголосили підозру у державній зраді та колабораційної діяльності колишньому заступнику Куп’янського міського голови Андрію Козубу. На чергових місцевих виборах 25 жовтня 2020 року був обраний депутатом Купʼянської районної ради Харківської області VIII скликання від забороненої нині в Україні політичної партії «Опозиційна платформа — За життя».