Здавав українських патріотів – правоохоронці викрили депутата-зрадника з Куп’янська

Правоохоронці встановили депутата-зрадника з Куп’янська, який добровільно працював на ворогів і за їх пропозицією обійняв посаду «заступника голови» окупаційної адміністрації.

Про це Харків Times повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За інформацією слідства, до широкомашстабної війни зрадник був депутатом Куп’янської міської ради і водночас очолював одне з комунальних підприємств міста.

Після захоплення міста армією рф співпрацював з окупантами.

“У квітні він добровільно обійняв посаду «заступника голови» так званої «ВГА Купянского района Харьковской области». До сфери його псевдоповноважень належали «вопросы инфраструктуры».”, – розповіли в прокуратурі.

Разом з іншими колаборантами чоловік передавав російським загарбникам адреси місць проживань проукраїнського населення.

Крім того, «чиновник» надавав окупантам інформацію про місця розташування особового складу ЗСУ, розклеював по Куп’янську агітаційні листівки із закликом до співпраці з рф, а також пропонував чоловікам воювати проти України.

Після звільнення міста зрадник втік. Йому заочно повідомлено про підозру фактом колабораційної діяльності (ч. 5 ст. 111-1 КК України). Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

За інформацією видання Еvocation.info депутатом-зрадником виявився 44 -річний Валерій Кизим, уродженець міста Куп’янська. У 2018 році був власником бюро ритуальних послуг. Після обрання депутатом Куп’янської міської ради був признаячений на посаду директора комунального підприємства “Комунальник”.

Як повідомляв Харків Times, колишня голова Куп’янської РДА, депутатка Куп’янської райради радо зустрічала російських загарбників та охоче співпрацювала з ними. Після деокупації жінка, розуміючи наслідки своєї співпраці з ворогом, намагалася втекти. Але чомусь не до росії, яку так обожнює, а до Європи.