Екснардепа Святаша судитимуть за заклики до зміни меж України і шахрайство

Фото: glavcom.ua

Харківського екснардепа від партії регіонів дмитра святаша судитимуть за заклики до зміни меж території України, легалізацію майна та фінансове шахрайство.

Про це Харків Times довідався з повідомлення Офісу генерального прокурора.

“Йому інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України, шахрайство, підроблення документів та легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 436-2, ч. 4 ст. 190, ч. 3 ст. 27 ч. 3, ч. 4 ст. 358, ч. 3 ст. 209 КК України).”, – йдеться в повідомленні.

ОГП не називає імені підозрюваного, але обставини вказують на дмитра святаша, який п’ять разів обирався до українського парламенту від «партії регіонів».

За даними слідства, нардеп IV-VIII скликань, використовуючи свою політичну посаду, фактично керував однією з найбільших в Україні бізнес-структур із продажу транспортних засобів. Будучи кінцевим власником групи підприємств з понад 90 юридичних осіб, він отримав від банку кредитну лінію у сумі $50 млн.

У якості забезпечення можливості повернення кредитних коштів обвинувачений передав у заставу банку близько 200 об’єктів нерухомості та корпоративні права.

Коли надійшов час повертати кошти, святаш використав завідомо підроблені документи та переоформив майно на інші підконтрольні йому суб’єкти підприємництва, звільнивши у такий спосіб це майно з під обтяжень.

Експертиза підтвердила завдання збитків такими діями на суму 1,1 млрд гривень.

Також повідомляється, що з 2019 року фігурант переховується в росії.

У серпні 2022 року після захоплення частини території країни збройними силами рф, обвинувачений розмістив на своїй сторінці у соцмережі пост, у якому закликав до зміни територіальної цілісності України, колабораційної діяльності та співпраці із окупаційною владою рф.

У межах слідства за клопотанням прокуратури майно та активи екснардепа на суму понад 600 млн грн арештовано та передано в управління АРМА.

Колишній нардеп з Харкова дмитро святаш, засновник однієї з найбільших в Україні компаній-учасниць українського транспортного ринку, корпорації АІС, є фігурантом справи про махінації з грошима “Укрсиббанку”. Про підозру у скоєнні цього злочину йому повідомили у жовтні 2019 року.

Правоохоронні органи України декілька разів оголошували святаша у розшук. Першими стали детективи НАБУ. Колишнього нардепа оголосили у розшук у листопаді 2019 року. через декларування недостовірної інформації (ст. 366-1 КК України).

У грудні 2022 року до справи взялася СБУ, заочно повідомивши колишньому народному обранцю про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 1 ст. 110 КК).

Як повідомляв Харків Times, після 24 лютого минулого року святаш активно виступав на підтримку росії, за що кремль розглядав його як потенційного гауляйтера Харківщини.