В Харкові прикрили масштабний шахрайський кол-центр

Кіберполіція припинила діяльність шахрайського саll-центру у Харкові, в якому “працювали” 160 операторів. Вони щоденно обдзвонювали людей та за заздалегідь розробленим сценарієм вмовляли їх інвестувати гроші в псевдоінвестиційні проекти.

Про це Харків Times повідомили у Нацполіції Харківщини.

На “роботу” до кол-центру набирали осіб віком від 20 до 30 років. Вони розміщували рекламу в соціальних мережах й Telegram-каналах та робили «холодні» обдзвони людей, намагаючись зацікавити тих надвисокими прибутками від інвестицій в різних сферах економіки.

“Оператори, застосовували методи соціальної інженерії та користувались заздалегідь розробленими сценаріями спілкування з громадянами. Використовували маніпулятивні техніки, спрямовані на виклик довіри, пропонували громадянам інвестувати кошти в псевдоінвестиційні проєкти.”, – розповіли у поліції.

Шахраї у будь-який спосіб добивалися того, щоб їхня жертва називала дані банківської картки або ж безпосередньо переводила гроші на рахунок зловмисників. Для цього використовували психологічний тиск, залякуючи людей блокуванням рахунків.

16 серпня цього року під час проведення обшуку в офісному приміщенні слідчі вилучили понад 160 компʼютерів, а також 100 мобільних телефонів, жорсткі диски, SIM-картки, чорнові записи та інструкції, по яким ошукували людей.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) КК України. Слідство встановлює організаторів центру, повне коло потерпілих та суму нанесених збитків.

Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно. Після проведення необхідних слідчих дій буде надано належну правову оцінку зібраним доказам та вирішено питання щодо повідомлення про підозру.

Як повідомляв Харків Times, у Харкові під виглядом торгів на міжнародних фондових біржах виманювали у людей гроші. Потенційних “інвесторів” знаходили працівники кол-центру, в якому працювали 40 операторів.