Прокуратура оголосила підозру екс-нардепу Святашу

Фото: 24tv.ua

Прокуратура міста Києва в межах провадження щодо заволодіння коштами банківської установи АТ “УкрСиббанк” повідомила про підозру колишньому народному депутату України.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення прес-служби прокуратури міста Києва.

“Під час досудового слідства встановлено, що колишній народний депутат України IV, V, VI, VII, VIII скликань, упродовж 2008 – 2018 років, діючи як організатор злочину за попередньою змовою з посадовими особами групи компаній “АІС”, шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами, одержаними від АТ “УкрСиббанк” на підставі кредитних договорів, чим завдали збитки вищевказаній банківській установі на суму понад 1,1 млрд гривень”, – йдеться у повідомленні.

За результатами слідства колишньому народному депутату оголошено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст.190 Кримінального кодексу України (заволодіння чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах), та за ч.3 ст.27 ч. 3 ст. 358 КК України (підроблення офіційного документа, що видається чи посвідчуються підприємством, установою, організацією, і який надає права або звільняє від обов’язків, з метою використання їх як підроблювачем, так і іншими особами, за попередньою змовою групою осіб).

Раніше у межах даного кримінального провадження повідомлено про підозру генеральному директору Корпорації “АИС”, а також топ-менеджерам ПП “Імпульс-В” (директору та засновнику) у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 КК України, а саме пособництві у заволодінні чужим майном шляхом зловживання довірою (шахрайстві), вчиненому за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах.

16 вересня власник і президент групи DCH Олександр Ярославський звернувся до Президента України, Верховної Ради України та правоохоронців із офіційним листом щодо відшкодування боргів групи АІС на загальну суму близько 100 млн. доларів перед DCH як кредитором-правонаступником “УкрСиббанку”. У своєму листі Ярославський заявляє про зловживання народними депутатами України нового скликання своїм депутатським статусом для чинення тиску на DCH як кредитора в інтересах бенефіціарів групи компанії АІС – екс-депутатів ВРУ Дмитра Святаша (був народним депутатом IV, V, VI, VII, VIII скликань – Харків Times ) та Василя Полякова (був народним депутатом України VII скликання – Харків Times ).

У документі наголошується також, що в даний час в рамках кримінального провадження у справі відшкодування боргів АІС Василю Полякову пред’явлено підозру у шахрайстві, обом бенефіціарам АІС обмежена свобода пересування, посадові особи АІС знаходяться під цілодобовим домашнім арештом.