Харків отримає від Міноборони контракт на виготовлення танків “Оплот”

Фото: mil.gov.ua

11 травня, під час візиту да Харківської області міністра оборони України Олексій Резніков  провів тестування танку «Оплот». Він переконаний, що в танковій коаліції у перших рядах повинен бути саме український танк.

Про це Харків Times дізнався з повідомлення Міноборони України.

«Я переконаний, що в танковій коаліції у перших рядах повинен бути саме український танк, як-от БМ «Оплот». На фронті обов’язково має бути броньований кулак, адже найголовніша цінність – це збереження життя наших захисників і захисниць. Щоб вони могли захищати нас, щоб вони не втрачали своє здоров’я, їм потрібна броньована техніка. Я люблю кухню і музику різних народів світу, але в промисловості я залишаюся промисловим українопротекціоністом. Саме тому ухвалено рішення, що МОУ замовить у «Укроборонпрому» для українського війська «Оплоти», — сказав міністр.

Окрім того, в рамках візиту міністр нагородив відзнаками співробітників одразу декількох підприємств «Укроборонпрому» за внесок в обороноздатність України. У перші місяці широкомасштабного вторгнення Україна вистояла завдяки героїзму Сил оборони України, а також безперервній роботі підприємств «Укроборонпрому». Адже перші зразки важкого західного озброєння Україна почала отримувати лише наприкінці минулорічної весни.

Також відбулася робоча зустріч із головою Харківської ОВА. Олег Синєгубов наголосив, що для регіону дуже важлива підтримка Міноборони, Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості та «Укроборонпрому».

Зазначимо, БМ “Оплот” – сучасний український бойовий танк, розроблений Харківським конструкторським бюро машинобудування. Цей танк є докорінною модернізацією танка Т-84У “Оплот” та найновішим представником серії танків Т-84.

Як повідомляв Харків Times, ХКБМ ім. Морозова завершила контракт на виготовлення 45 бронетранспортерів БТР-4Е.

ХКБМ планує поставити Збройним силам України 75 бронетранспортерів.