Через війну Харківській області нанесено збитків приблизно на 18 млрд грн

Фото: Сергій Бобок/Харків Times

Через повномасштабну військову агресію рф проти України Харківській області нанесено збитків орієнтовно на 18 млрд грн. Це приблизна цифра, більш точні дані можливо отримати після експертизи.

Про це Харків Times довідався з інтерв’ю голови Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова виданню “Думка“.

“Ми вже нарахували близько 18 млрд доларів. Але ця цифра умовна, вона досить приблизна. Ця сума, включаючи місто. У нас 18 тисяч наразі зруйнованих або пошкоджених об’єктів. Це і вищі навчальні заклади, будинки, житлова інфраструктура тощо. Щоб порахувати вартість будівництва, потрібно зробити експертизу, потрібно зробити проектно-кошторисну документацію на відновлення, а це досить дорого”, – сказав Синєгубов.

За словами голови Харківської ОВА, 16 лютого під час наради з прем’єр-міністром Денисом Шмигалем був презентований план швидкого відновлення України.

“Це і житлова інфраструктура, і медична, і освітні напрямки, інші напрямки. Звичайно, усе одразу і на всіх територіях ми зробити не зможемо, тому що в нас ідуть бойові дії. Але до цього будемо вже приступати”, – сказав він.

Синєгубов підкреслив, що велика кількість донорів і партнерів України вже висловили бажання брати участь у відновленні держави.

Як повідомляв Харків Times, через російську агресію Харкову було завдано збитків на 9 млрд грн.