Прокуратура передала до суду ще одну справу на суддю-зрадницю з Вовчанська

Харківською обласною прокуратурою затверджено та направлено до суду обвинувальний акт щодо очільниці Вовчанського районного суду Харківської області Ірини Уханьової за фактом державної зради, вчиненої в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України). Це вже друга кримінальна справа щодо цієї судді-зрадниці, яку направлено до суду.

Про це Харків Times повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

Слідчі встановили, що суддя у змові з російськими загарбниками брала участь в утворенні так званого судового органу рф — «Волчанский районный суд Харьковской области». Вона добровільно обійняла у ньому посаду «председателя».

“Суддя провела збори працівників суду, де агітувала працювати на окупантів. Зрадниця також додала, що вона буде проходити курси підвищення кваліфікації суддів безпосередньо на території рф, а після повернення — особисто прийматиме іспит від кожного працівника на знання законодавства рф”, – розповіли в прокуратурі.

Уханьова повідомила, що для роботи у суді під її головуванням необхідний паспорт громадянина рф та закликала підлеглих якнайшвидше його отримати. У приміщенні суду зрадниця навіть організувала пункт приймання документів для отримання російських паспортів.

На початку вересня вона склала штатний розпис та список працівників незаконного судового органу та надіслала всі документи двом псевдоочільникам — «главе ВГА Харьковской области» і «главе ВГА Волчанского района Харьковской области».

Після деокупації Вовчанська зрадниця разом з окупантами втекла до росії.  Стаття, за якою судитимуть зрадницю, передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк п’ятнадцять років або довічне позбавленням волі, з конфіскацію майна.

Обвинувачену судитимуть заочно у Чутівському районному суді Полтавської області.

Як повідомляв  Харків Times, голова Вовчанського райсуду Уханьова схиляла колег до співпраці з окупантами. На зрадницю було відкрито кримінальну справу, на початку вересня обвинувальний акт було передано до суду.

У грудні минулого року голові Вовчанського районного суду Харківської області Ірині Уханьовій, яка з власної ініціативи допомагала загарбникам створювати окупаційну судову установу, заочно повідомлено про підозру у державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).